Ruszyła IV edycja programu grantowego „Decydujesz, pomagamy”

Organizacje społeczne, instytucje, grupy nieformalne – zaangażowani mieszkańcy okolicy mają szanse na uzyskanie wsparcia w realizacji pomysłów na to, jak polepszyć funkcjonowanie lokalnej społeczności. Od 19 lutego 2018 roku mogą zgłaszać inicjatywy do programu grantowego. Projekty mogą dotyczyć edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych, działań na rzecz zwierząt i środowiska naturalnego, pielęgnowania lokalnych tradycji lub innych obszarów, na które zaangażowani mieszkańcy chcieliby zwrócić uwagę.

Zgłoszone do 30 marca 2018 roku projekty przejdą weryfikację komisji grantowej. Wybrane inicjatywy zostaną poddane głosowaniu klientów Tesco. W tej edycji w każdym z mikroregionów grant zdobędzie nie jedna, a trzy organizacje społeczne!

Do organizacji społecznych w województwie opolskim trafiły dotąd granty o łącznej puli 40 000 złotych. Zaangażowani mieszkańcy zrealizowali 8 projektów, wpływających na modernizację lokalnego otoczenia.

Udział w programie jest szansą na zrobienie czegoś dobrego dla siebie i najbliższego otoczenia. W ciągu trzech dotychczasowych edycji programu „Decydujesz, pomagamy” klienci Tesco w Polsce wrzucili do urn ponad 15 mln żetonów, wybierając tym samym najciekawsze pomysły. W ten sposób Tesco, słuchając głosów lokalnych społeczności wsparło 400 projektów, przekazując na ich realizację  2,15 mln złotych.

Patronat honorowy nad IV edycją programu grantowego „Decydujesz, pomagamy” objął Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła.

Więcej informacji o programie znajduje się na stronie: https://pomagamy.tesco.pl/

 

Nasze serwisy