W Nysie już egzaminują przyszłych kierowców

Pierwsze egzaminy  w nyskim oddziale Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego już się odbyły. Dziś oddział został oficjalne otwarty.

Inicjatorem projektu utworzenia oddziału terenowego WORD w Nysie był  nyski samorząd powiatowy. Starostwo mocno zaangażowało się także w jego powstanie – przygotowano odpowiedni plac manewrowy i niezbędne pomieszczenia.

Sejmik województwa w dniu 26 września 2017 r. podjął uchwałę wskazującą Nysę jako miasto, w którym może być przeprowadzany egzamin państwowy w zakresie prawa jazdy kat. B1 i B, a już na początku października  zarząd województwa, wyraził zgodę na utworzenie w Nysie oddziału terenowego WORD Opole. Po konsultacjach  na lokalizację oddziału wybrano bazę PKS przy ul. Piłsudskiego 41. Prace adaptacyjne trwały do końca 2017 roku.

Jak mówi dyrektor WORD, Edward Kinder, w nyskim oddziale będą przeprowadzane teoretyczne i praktyczne egzaminy na prawo jazdy kategorii B1 i B oraz AM (motorowery i czterokołowce). Na początku oddział będzie czynny we wtorki i czwartki, a prognozuje się, że w ciągu dnia przeprowadzanych będzie około 20 egzaminów teoretycznych oraz 25 egzaminów praktycznych. – W budynku przy placu manewrowym jest sala komputerowa na pięć stanowisk, gdzie będzie się zdawać egzamin teoretyczny – dodaje.

Członek zarządu województwa Szymon Ogłaza podkreśla, że istotą powołania tego oddziału jest  ułatwienie mieszkańcom Nysy oraz okolicznych miejscowości i powiatów zdawalności egzaminów na prawo jazdy . – Nie będą musieli jeździć do Opola, będą to robić na znanym sobie terenie. Mam nadzieję, że to spowoduje, że zdawalność  tutaj egzaminów będzie wysoka – mówi.  Antoni Konopka zaś przypomina, że powstanie nyskiego oddziału WORD jest wyjściem naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom mieszkańców powiatu nyskiego. – To także dobry przykład współpracy samorządów różnego szczebla – dodaje.

Pierwsze egzaminy na prawo jazdy odbywały się już w dniu otwarcia nyskiego oddziału WORD.

Nasze serwisy