Forum Seniorów wybrało swoich przedstawicieli

Leokadia Kubalańca została wybrana na przewodniczącą Forum Seniorów Samorządu Województwa Opolskiego, zaś Ryszard Rogowski został wiceprzewodniczącym Forum.

Na opolskim Ostrówku obradowało na pierwszym posiedzeniu nowo wybrane Forum Seniorów. Z jego członkami spotkał się marszałek województwa opolskiego, Andrzej Buła, który zwracając się do jego uczestników, mówił, iż nie wystarczy tylko być, ale warto też mieć osobistą satysfakcję z tego uczestnictwa, z działania na rzecz senioralnej społeczności. – Reprezentują państwo różne środowiska i miejscowości, mają wobec nich określone zobowiązania. Chcę więc, byście wychodzili z tych spotkań z przekonaniem, że wszystko zostało wyjaśnione i dopowiedziane – mówił.

Seniorzy na pierwszym posiedzeniu wysłuchali dwóch prelekcji – Bartosza Wejmana na temat bezpieczeństwa osób starszych w ruchu publicznym, a także Damiana Resiaka i Marcina Zawadzkiego z OSP w Mąkoszycach, na temat zabójczego czadu.

Następnie członkowie Forum wybrali swoich przedstawicieli. Leokadia Kubalańca, która rywalizowała o funkcję przewodniczącej z dwiema innymi kandydatkami, otrzymała 17 głosów. Jej zastępcą wybrano Ryszarda Rogowskiego.

Forum Seniorów wybrało swoich przedstawicieli

Forum Seniorów zadecydowało, iż wzorem sejmiku województwa, prace merytoryczne odbywać się będą w sześciu komisjach – finansów i mienia województwa; nauki, edukacji, kultury i sportu; polityki regionalnej i promocji, gospodarki i turystyki; rodziny, zdrowia i  spraw społecznych; obszarów wiejskich oraz optymalizacji komunikacji. W razie potrzeby organizowane będą komisje doraźne, powołane do rozwiązania problemów wynikających z aktualnych potrzeb.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy