Dwa dodatkowe Impulsy coraz bliżej

Pięć nowoczesnych Impulsów jeździ po opolskich torach, obsługując podróżnych PolRegio pomiędzy Kędzierzynem Koźlem, Opolem, Brzegiem i Wrocławiem oraz linię Kędzierzyn Koźle – Racibórz. Ale to nie koniec – będą dwa dodatkowe pociągi.

Województwo Opolskie, jako pierwsze w Polsce przeprowadziło przetarg na zakup taboru z nowej perspektywy finansowej na lata 2014-2020, w związku z czym dzięki tzw. „dziurze inwestycyjnej” istniejącej w tym okresie, otrzymało bardzo dobrą cenę całego zamówienia, wynoszącą 88 338 600 zł. Tzw. zamówienie gwarantowane na pięć pociągów typu Impuls opiewało na kwotę 63 099 000 zł, czyli 12 619 800 zł za jeden pojazd. Zamówienie gwarantowane zostało zakończone w kwietniu 2017r.

Zgodnie z umową, samorząd województwa zagwarantował sobie możliwość skorzystania z zamówienia dodatkowych dwóch pojazdów za tę samą cenę. Dla potwierdzenia skorzystania z tego prawa opcji, kilka dni temu w Nowym Sączu Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa, podpisał  z wiceprezesem Newag S.A. Józefem Michalikiem tzw. oświadczenie woli.

Dzięki kolejnym nowoczesnym pojazdom będzie możliwe częściowe obsłużenie nimi także kolejnych zmodernizowanych linii kolejowych w województwie opolskim  na trasach Opole – Fosowskie i Opole – Strzelce Opolskie.

Umowa z Newagiem zawarta została w ramach realizacji projekt RPO „Opolskie mobilne! – usprawnienie transportu zbiorowego regionu i aglomeracji opolskiej”.

Nasze serwisy