Najazd poetów

10 października wieczorem rozpoczął się XXVIII Najazd Poetów na Zamek Piastów Śląskich w Brzegu oraz inne zamki Opolszczyzny – bo w tym roku poeci odwiedzą m.in. zamki w Rogowie Opolskim, Głogówku, Krapkowicach oraz Wzgórze Uniwersyteckie w Opolu. Z poetami w środę spotkał się wicemarszałek Stanisław Rakoczy.

Te spotkania z poezją mają już ponad dwudziestoletnią, bogatą tradycję, a od kilku lat ich współorganizatorem jest urząd marszałkowski. Dlatego też z poetami z kilku państw, którzy biorą udział w tegorocznym najeździe, spotkał się wicemarszałek Stanisław Rakoczy. W spotkaniu wzięli udział poeci z Białorusi, Czech, Litwy, Rosji, Ukrainy i Węgier, a także nasi polscy literaci. Rozmawiano o pierwszych wrażeniach z pobytu w regionie, planach na najbliższe dni, było także wręczenie autorskich tomików poezji.

Tegoroczny, XXVIII Najazd Poetów na Zamek Piastów Śląskich w Brzegu oraz zamki w Rogowie Opolskim, Głogówku, Krapkowicach i Wzgórze Uniwersyteckie w Opolu organizują Opolski Oddział Wojewódzki Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu, Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu oraz urząd marszałkowski. Impreza odbywa się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Opolskiego.

Pełny program- http://www.swpw.eu/xxviii-najazd-poetow-na-zamek-piastow-slaskich-w-brzegu/

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy