Drogowcy będą remontować drogę do Tułowic

Rozpoczyna się kolejny etap przebudowy drogi wojewódzkiej nr 405, łączącej Niemodlin z Tułowicami. W tym roku wymieniona zostanie nawierzchnia, a remont mostu przed Niemodlinem zaplanowany jest na przyszły rok.

Trzeci etap przebudowy remontowanej drogi rozpocznie się na wysokości Tułowic Małych. W tym roku planowane jest wymienienie nawierzchni. Inwestycja warta jest 7 milionów złotych.

– Droga wymaga sporej przebudowy, szczególnie na łukach drogi. W tym roku powinna już zostać położona część asfaltu. Będzie bezpieczniej i komfortowo. Na utrudnienia i objazdy kierowcy napotkają dopiero w przyszłym roku – mówi Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa opolskiego.

 

W czwartek w urzędzie gminy w Niemodlinie przedstawiciele urzędu marszałkowskiego, Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu, wykonawcy prac oraz gminy Niemodlin i Tułowice, podpisali dokumenty, pozwalające na rozpoczęcie remontu.

Jego wykonawcą jest firma Larix z Lublińca. Właściciel firmy Janusz Sowa zapowiada, że objazdy zostaną zorganizowane w przyszłym roku i będą mało uciążliwe dla kierowców. Związane jest to z przebudową mostu przed Niemodlinem. Dorota Koncewicz, burmistrz Niemodlina dodaje, że planowana przebudowa mostu będzie najbardziej skomplikowanym elementem remontu.

PW

Nasze serwisy