To jest baza, w której warto być

Firmy doradcze i szkoleniowe z Opolszczyzny, które zostaną wpisane do ogólnopolskiej Bazy Usług Rozwojowych, już wkrótce będą mogły szkolić mikro, małych i średnich przedsiębiorców z wykorzystaniem unijnego wsparcia. Zachęcamy do wpisywania się firm z regionu do tej bazy!

Już od przyszłego roku opolscy przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z unijnego wsparcia na szkolenia czy doradztwo dla siebie i swoich pracowników. Pieniądze na ten cel zarezerwowane są w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Opolskiego, w Działaniu 7.5.

W ramach tego działania oferowane będzie wsparcie szkoleniowe i doradcze skierowane do mikro, małych i średnich przedsiębiorców z woj. opolskiego oraz ich pracowników. Dofinansowanie dla jednej firmy w ramach tego działania może wynieść do 12 tys. zł – w przypadku mikroprzedsiębiorstw; do 24 tys. zł – w przypadku firm małych i do 48 tys. zł – w przypadku firm średnich.

– Mamy nadzieję, że te pieniądze posłużą naszym przedsiębiorcom do podniesienia kwalifikacji pracowników, a przez to do poprawy konkurencyjności ich firm – mówi marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła.

To jest baza, w której warto być

Przedsiębiorca, który z unijnego wsparcia zechce skorzystać, będzie jednak musiał firmę szkolącą wybrać z ogólnopolskiej Bazy Usług Rozwojowych. – Będzie to mogła być firma z Opolszczyzny albo z innego regionu – wyjaśnia Dariusz Mazurczak, wicedyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki ds. rozwoju gospodarczego. – Zachęcamy więc opolskie firmy doradcze i szkolące, by wpisywały się do Bazy, i by jak najwięcej takich firm mogło mieć ofertę dla naszych przedsiębiorców.

Jak informuje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) – Baza Usług Rozwojowych (BUR) jest kontynuacją ogólnopolskiej wyszukiwarki www.inwestycjawkadry.pl prowadzonej przez PARP. Przez minione 10 lat umieszczono w niej pół miliona ofert szkoleniowych, z których skorzystało ok. 250 tys. osób. Jak zaznacza PARP w zakładce dotyczącej BUR – dzięki niej firmy szkoleniowe i doradcze zyskują bezpłatną możliwość zaprezentowania swojej oferty, a małe i średnie firmy mogą w niej znaleźć lub zamówić szkolenia, doradztwo, coaching itd. z dofinansowaniem z funduszy europejskich.

Co ważne – korzystanie z Bazy Usług Rozwojowych jest całkowicie bezpłatne – zarówno dla firm świadczących usługi rozwojowe, jak i przedsiębiorców czy osób poszukujących takich ofert. Można w niej znaleźć oferty szkoleń z zakresu np. finansów, administracji i organizacji, logistyki, marketingu, prawa, zarządzania zasobami ludzkimi czy funduszami unijnymi. Swoją ofertę prezentują w niej także firmy z woj. opolskiego, np. oferujące kursy dla spawaczy, kursy obsługi MS Excel, kursy z zakresu zarządzania, negocjacji, prawa pracy, kursy operatorów wózków i inne.

– Ale wiemy, że takich firm może być znacznie więcej, a przez to opolska oferta dla naszych przedsiębiorców może być bogatsza – podkreśla Dariusz Mazurczak. Zaznacza, że firmy, które chciałyby oferować szkolenia z unijnym wsparciem, muszą legitymować się ściśle określonymi certyfikatami, których wymaga PARP. Ich aktualna lista znajduje się na stronie PARP.

Zainteresowani Bazą użytkownicy mogą skorzystać z telefonicznej pomocy konsultantów pod nr 801 808 108. Dla przedsiębiorców, świadczących usługi doradcze czy szkoleniowe, przydatne natomiast będą następujące linki:

https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/

http://serwis-uslugirozwojowe.parp.gov.pl/

http://serwis-uslugirozwojowe.parp.gov.pl/baza-wiedzy/lista-certyfikatow-akredytacji

KK – OCRG

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy