Seniorzy pełni energii

Ponad 200 seniorów świętowało przez całą sobotę w Namysłowie i trzy razy więcej w Kluczborku. Były także darmowe porady lekarzy, możliwość zbadania poziomu cukru i odznaczenia dla najbardziej prężnych działaczy.

Sobota w północno-wschodniej części województwa opolskiego należała do seniorów. Na błoniach w Namysłowie i hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kluczborku spotkali się seniorzy i osoby z niepełnosprawnościami. Cel, to integracja wielu środowisk i snucie planów na przyszłość. Na co dzień spotykają się w różnorodnych  klubach seniorów, stowarzyszeniach, fundacjach, uczestniczą w wykładach Uniwersytetu Trzeciego Wieku, aktywnie spędzają czas w grupach biegowych czy rowerowych. Seniorzy chętnie wychodzą z domu, aby spotkać się i w barwny sposób spędzić czas.

W tegorocznych spotkaniach uczestniczył marszałek Andrzej Buła, który powiedział do seniorów z powiatu kluczborskiego: – Dla seniorów nie ma przeciwności. W Namysłowie seniorzy mimo deszczu bawią się na błoniach i nie zrażają się zimnem. To pokazuje, jacy jesteście niezniszczalni. Warto być bliżej siebie, a bliżej siebie zawiera wszystko – chęć bycia,  ze sobą, lepszego samopoczucia i wspomnienia, które nam towarzyszą. Seniorom życzę wspaniałej kondycji i zdrowia.

Janina Rudawska,  sekretarz Rady Seniorów z Namysłowa, mówi: – Mamy wiele kół zainteresowań, w ostatniej sportowej olimpiadzie startowało ponad 300 seniorów. Wszyscy z chęcią organizują się, każdy znajdzie coś dla siebie. Są zajęcia zarówno dla osób, które szukają spokoju, jak i tych, którzy lubią spędzać czas aktywnie.

– Jeździmy na rowerach dziesiąty sezon. Wszystko zaczęło się od sprzątania alejek leśnych, później sadziliśmy drzewka i kwiaty. To stało się przyczynkiem do promowania ruchu, aktywności. Przekonujemy nawet tych, którzy nie czują się na siłach, żeby spróbowali. Okazuje się, że rower daje radość, uśmiech i zdrowie – dodaje Barbara Leszczyńska z Rowerowego Patrolu.

Dodajmy, że w ramach programu Opolskie dla Rodziny, seniorzy mogą skorzystać nie tylko z Opolskiej Karta Rodziny i Seniora, ale również wizyt rehabilitantów, bezpłatnych badań, kursów językowych.

Nasze serwisy