Już wkrótce większy komfort dla pacjentek

Do końca tego roku Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu przejdzie gruntowny remont. Jego koszt wynosi około 2,2 mln zł brutto. Remont rozpocznie się już we wtorek 4 maja.

– Najistotniejszą częścią zaplanowanego remontu będzie wyrównanie standardu pobytu dla pacjentek hospitalizowanych w obu budynkach szpitala (A i B). Obecnie w budynku B sale pacjentek są wyposażone w indywidualne węzły sanitarne, natomiast w budynku A wszystkie pacjentki muszą korzystać ze wspólnej, zlokalizowanej na korytarzu, łazienki. Dzięki pieniądzom z funduszy unijnych przebudujemy poszczególne piętra szpitala w taki sposób, aby przy każdych dwóch sąsiadujących ze sobą salach znajdowała się jedna łazienka oraz jedna toaleta, co zdecydowanie wpłynie na komfort hospitalizacji – mówi Małgorzata Sobel, dyrektor Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. – Jestem przekonana, że po zakończeniu remontu nasze pacjentki będą miały zapewniony satysfakcjonujący standard sanitarny, którego znaczenie szczególnie odczuliśmy podczas pandemii. Przy okazji tej najważniejszej części remontu nieco odnowimy szpital: pomalujemy ściany, wymienimy wykładziny oraz sufity. Jednocześnie chciałabym podkreślić, że mimo zaplanowanych remontów nie przewidujemy żadnych ograniczeń w przyjmowaniu pacjentów – dodaje dyrektor.

Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach projektu: „Poprawa wydajności usług medycznych w zakresie opieki nad matką i dzieckiem w Klinicznym Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu”, który jest wspófinansowany z funduszy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014- 2020. To projekt  o wartości około 2,2 mln zł brutto.

 

Warto podkreślić, że opieka nad matką i dzieckiem na najwyższym poziomie to jeden z priorytetów działalności samorządu województwa opolskiego. Jak mówi wicemarszałek województwa Zuzanna Donath-Kasiura, ważne są zarówno komfortowe warunki opieki, jak i szeroka oferta kierowana do kobiet w ciąży i matek najmłodszych dzieci. – Badania prenatalne dla kobiet poniżej 35 roku życia, mobilne szkoły rodzenia, porady laktacyjne, opieka położnej, wczesna rehabilitacja po porodzie – to tylko część propozycji, kierowanych do mam i najmłodszych w całym regionie w ramach naszych programów, poprawiających dostęp do wysokiej jakości usług zdrowotnych i społecznych – podkreśla pani wicemarszałek.

Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu jako jedyne w województwie opolskim świadczy opiekę zgodnie z III, czyli najwyższym poziomem opieki perinatalnej. W skali roku rodzi się w nim   ok. 3 tys. dzieci. Specjalizuje się także m.in. w wysokospecjalistycznej opiece medycznej z zakresu ginekologii oraz ginekologii onkologicznej. W 2020 r. w Klinicznym Centrum hospitalizowano 8 856 pacjentów,  w poradniach konsultacyjnych udzielono 8 600 porad.

IN-S

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy