Zarząd województwa dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

 

Jak co roku, tak i teraz członkowie zarządu województwa przygotowali prezenty, które dziś przekazali na aukcję 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Były  gadżety, gratki dla kolekcjonerów i zaproszenia na ciekawe wydarzenia.

Marszałek Andrzej Buła podarował m.in.  koszulkę sportową reprezentacji Polski w piłce nożnej, którą otrzymał jeszcze jako poseł RP oraz legginsy sportowe olimpijskiej reprezentacji Polski na Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012. – Wszyscy wiedzą, że jestem pasjonatem sportu, więc to wyjątkowe dla mnie pamiątki – mówił. Do tych strojów dołączył także piłkę do siatkówki z podpisami zawodników kędzierzyńsko-kozielskiej ZAKSY. – Otrzymałem ją dziś od prezesa Sebastiana Świderskiego i wspólnie zdecydowaliśmy o przekazaniu piłki dla WOŚP.  Oprócz tych sportowych gadżetów marszałek przekazał także podwójne zaproszenie na tegoroczne 42. Opolskie Konfrontacje Teatralne „Klasyka Polska”, które odbędą się w dniach 18-23 kwietnia br. Będzie można podczas nich obejrzeć siedem najlepszych spektakli z całej Polski, finalistów ogólnopolskiego konkursu „Klasyka Żywa”.

Wicemarszałek Stanisław Rakoczy także przekazał na aukcję zaproszenie – tym razem podwójne zaproszenie na walentynkowy koncert muzyki filmowej, który odbędzie się w Filharmonii Opolskiej w dniu 10 lutego br. Podarował także unikatową, zrekonstruowaną cyfrowo edycję filmu  niemego pt. „Pan Tadeusz” z 1928 roku. – To wspaniały film zrealizowany przez Ryszarda Ordyńskiego, dziś jeden z najcenniejszych zabytków polskiej kinematografii – mówił. – W 2006 udało się odnaleźć część taśm i po latach prac rekonstrukcyjnych udało się odtworzyć blisko 120 minut filmowego oryginału.

Wicemarszałek Roman Kolek, odpowiedzialny w zarządzie województwa za politykę zdrowotną przekazał dwa zaproszenia – na „Zdrowy lunch” oraz na „Wspólne bieganie”. – Będzie okazja nie tylko do spędzenia czasu w miłym towarzystwie, ale także do rozmowy na temat zdrowego stylu życia.  Zastrzegał jednak, że do biegania zaprasza nie na te najdłuższe dystanse, bo w nich nie czuje się najlepiej.

Członek zarządu Szymon Ogłaza podarował natomiast profesjonalną miniaturę najnowocześniejszego pociągu IMPULS, jaką zarząd województwa opolskiego otrzymał od prezesa NEWAGU podczas uroczystego przekazania pierwszego IMPULSU w sierpniu 2016 r.  – Już wtedy postanowiłem, że to będzie dobry prezent dla WOŚP, bo pociąg-miniatura jest wyjątkowo dokładnie odtworzony, dokładnie taki, jakie jeżdżą dziś po naszych torach. Są na nim nawet nasze regionalne oznakowania – mówił.

Wyjątkowy prezent przygotował także członek zarządu Antoni Konopka. – Przekazuję  pierwszą, dziś już unikatową publikację  opracowaną przez ks. prof. Andrzeja Hanicha „Opolszczyzna w wielu smakach”, wydaną przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego w grudniu 2012 roku –  mówił. Książka była bestsellerem i błyskawicznie się rozeszła. Jej wydanie zostało sfinansowane z funduszy unijnych i dlatego to pierwsze wydanie nigdy nie znalazło się w sprzedaży.

Odbierająca dary przedstawicielka opolskiego sztabu WOŚP Agnieszka Wiosna mówiła, że na pewno część z nich zostanie zlicytowana już podczas niedzielnego finału na scenie na opolskim Placu Wolności.  – Reszta licytacji, jak zwykle będzie dostępna na Allegro.

VR

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy