Opolskie w Spale

Reprezentacja województwa opolskiego uczestniczyła w  dniach 16-17 września w Dożynkach Prezydenckich 2017, które odbyły się w Spale.

W tym roku opolskie reprezentowali przedstawiciele sołectwa Gogolin-Karłubiec, którzy zgłosili do konkursu na najładniejszy wieniec dożynkowy o nagrodę Prezydenta RP przepiękną koronę kłosową- ziarnkową.

Towarzyszyli im przedstawiciele Opolskiego Związku Rolników i Organizacji Społecznych, Opolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Łosiowie, radny województwa Zdzisław Siewiera oraz prezes Fundacji Ludzie, Ekologia i Środowisko Henryk Wawer.

W miasteczku regionów zaprezentowały się prawie wszystkie województwa. Na stoisku województwa opolskiego, zorganizowanym przez Departament Rolnictwa i Rozwoju Wsi UMWO we współpracy z OODR w Łosiowie, odbywała się promocja tradycyjnych opolskich potraw, wywodzących się z kuchni śląskiej i kresowej, przygotowana przez opolskie koła gospodyń wiejskich z Krośnicy i Nowego Lasu. Przedstawicielki obydwu kół prezentowały także technikę zdobienia opolskich kroszonek.

Opolskie stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem gości. Odwiedził je również, już po ceremoniale dożynkowym,  Prezydent RP Andrzej Duda z Małżonką.

 

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy