Warsztaty zielarskie dla dzieci i młodzieży

Od poniedziałku 7 sierpnia aż do końca miesiąca w trzech gospodarstwach agroturystycznych odbywają się wakacyjne warsztaty zielarskie dla dzieci.

Pierwsze zajęcia odbyły się już w gospodarstwie rolnym Teresy Kamienieckiej – Hreczaniuk w Gostomi oraz w Stowarzyszeniu Wsi Bogacica „Bogatalanta”. Na czwartek zaplanowano pierwsze zajęcia w gospodarstwie agroturystycznym Iwony Wajrach „Uroczysko” w Dylakach.

Departament Rolnictwa  i Rozwoju Wsi urzędu marszałkowskiego  organizuje warsztaty „Ogrody ziołowe” w ramach unijnego projektu pn. ”Bioróżnorodność Opolszczyzny – skarbem dziedzictwa przyrodniczego”.  Warsztaty adresowane są do dzieci uczestniczących w organizowanym przez szkoły lub organizacje pozarządowe wypoczynku wakacyjnym.

Ich celem jest zapoznanie dzieci i młodzieży szkolnej z cennymi zasobami roślinności zielarskiej najbliższego otoczenia, dzieci poznają pożyteczne gatunki ziół występujące w ich miejscowościach i okolicy. Uczestnictwo w warsztatach da dzieciom praktyczną wiedzę, która pozwoli im na założenie własnych zielników.

Warsztaty zielarskie odbywają się będą w plenerze, a w  jedenastu zaplanowanych warsztatach weźmie udział blisko 220 dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 15 lat.

Harmonogram warsztatów zielarskich

 

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy