Porozumienie z tymi, którzy przenoszą góry

Marszałek Andrzej Buła i  hm Małgorzata Sinica, komendant główny Związku Harcerstwa Polskiego, podpisali 8 sierpnia porozumienie w sprawie programu „Home Hospitality” Światowego Jamboree Skautowego Polska 2023.

Porozumienie, które podpisało już kilku marszałków województw, to forma wsparcia dla Związku Harcerstwa Polskiego, który ubiega się o zorganizowanie w Polsce XXV Światowego Jamboree Skautowego w 2023 r. Decyzja, czy wydarzenie odbędzie się w Polsce, czy w Korei Południowej, zapadnie podczas tegorocznej Światowej Konferencji Skautowej w Azerbejdżanie. Mimo silnej konkurencji jest duża szansa, że Światowe Jamboree Skautowe, z udziałem przedstawicieli ponad 100 państw, odbędzie się w 2023 roku w Polsce.

Porozumienie jest wzajemną deklaracją współpracy przy realizacji programu Home Hospitality, który będzie okazją do promocji regionu i poznania przez skautów z całego świata naszej historii, tradycji, obyczajów oraz atrakcji turystycznych. Dotyczy ono m.in. współpracy przy organizacji pobytu reprezentacji krajowych organizacji skautowych w regionie przed lub po Jamboree oraz udziału reprezentacji Chorągwi w Zlocie ZHP w 2018 roku.

Podpisując dokument marszałek Andrzej Buła powiedział: – Jest to przedsięwzięcie, które my, dorośli, podpisujemy na rzecz dzieci i młodzieży. Mam nadzieję, że młodzi ludzie, którzy dziś występują w mundurach, za sześć lat nadal będą je nosić. Życzę pani naczelnik, by światowy zlot skautów odbył się w 2023 roku w Polsce.

Małgorzata Sinica, naczelnik ZHP, podziękowała za zaufanie. – Młodzi ludzie potrafią przenosić góry, ale potrzebują też wsparcia. Bo harcerstwo to wychowanie, a wychowanie to wyzwanie. Dlatego dziękujemy za to wsparcie. Mam nadzieję, że wzmocni ono także harcerzy z Opolszczyzny – mówiła.

MS

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy