Trwają zawody Silesia Equestrian Tour

Rozpoczęła się tegoroczna edycja Opolskiej Marki Jeździeckiej. Zainaugurowały ją zawody w skokach przez przeszkody Silesia Equestrian Tour w Jakubowicach.

Zawody odbywające się  w KJ Osadkowski mają rangę międzynarodową, a trwają od 12 do 23 lipca. Agnieszka Olszewska, dyrektor zawodów, mówi, że to zawody o randze trzech gwiazdek. – To oznacza, że pula nagród sięgnie miliona złotych. Swój udział zapowiedziało 20 reprezentantów z całego świata (m. in. Holandii, Niemiec, Belgii, Tajlandii, Hong Kongu, Kanady, USA), obejrzeć można 380 koni. Zaplanowano konkursy specjalne, konkursy skoków i szybkości  – mówi.

W sobotę nagrody zwycięzcom rozgrywanych konkurencji wręczał marszałek Andrzej Buła, który zawody  – i całą ideę  „Opolskiej Marki Jeździeckiej” – objął patronatem honorowym.

Trzeba wspomnieć, że organizatorzy zawodów w Jakubowicach  przygotowali szereg atrakcji nie tylko dla wielbicieli koni, ale także dla rodzin z dziećmi – jest otwarta plaża, animacje, muzyka na żywo. Wstęp na tę imprezę, która potrwa do 23 lipca,  jest wolny.

Przypomnijmy: gdy pojawiła się koncepcja „Opolskiej Marki Jeździeckiej”, przedstawiciele ośrodków jeździeckich oraz właściciele gospodarstw agroturystycznych, podkreślali, że jeździectwo jest na Opolszczyźnie dyscypliną dynamicznie rozwijającą się. Zapoczątkowana w roku 2016 idea „Opolskiej Marki Jeździeckiej” została dziś wzbogacona przez ośrodki konne, które są organizatorami prestiżowych zawodów szczebla ogólnopolskiego i międzynarodowego.

W tym roku w ramach Opolskiej Marki Jeździeckiej zaplanowana jest organizacja 4 imprez sportowych w trzech dyscyplinach jeździeckich – ujeżdżaniu, skokach przez przeszkody i wszechstronnym konkursie konia wierzchowego.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy