Ekologicznie i rodzinnie

W niedzielę 2 lipca bierkowicki skansen po raz kolejny opanował… trzmiel. A to za sprawą drugiego rodzinnego pikniku ekologicznego, zorganizowanego pod hasłem „Trzmielowisko”. Każdy mógł na tej imprezie znaleźć coś dla siebie.

-To już drugie „Trzmielowisko”, a program związany z bioróżnorodnością powoli się kończy. Myślę, że to niezwykle udana inicjatywa, która wiele dała jej uczestnikom, zwłaszcza tym najmłodszym – mówił wicemarszałek Stanisław Rakoczy, który uczestniczył w tym rodzinnym święcie.

Każdy,  kto zawitał tego dnia do Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu-Bierkowicach, znalazł tam coś dla siebie. Organizatorzy przygotowali m.in. stanowiska edukacyjne i warsztaty ekologiczne dla najmłodszych,  zajęcia plastyczne, pokazy tradycyjnego rzemiosła, na scenie prezentowały się zespoły muzyczne. Chętni mogli skorzystać z konnych przejażdżek, a na dzieci czekały gry i zabawy z trzmielem w tytule.

Atrakcją były na pewno spektakl Teatru im Jana Kochanowskiego dla dzieci „Wszystkie stworzenia, czyli jak włochatym bywa źle” oraz koncert symfoniczny orkiestry Filharmonii Opolskiej.

Podczas pikniku rozstrzygnięto także regionalny  etap XVII edycji konkursu „Nasze kulinarne dziedzictwo- smaki regionów”, organizowanego przez urząd marszałkowski i Opolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Łosiowie.

Piknik  był wspólną inicjatywą samorządu województwa opolskiego, Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera, Teatru im. Jana Kochanowskiego oraz Muzeum Wsi Opolskiej, zrealizowaną ramach projektu unijnego „Ochrona trzmiela i siedlisk z nim związanych oraz promowanie postaw społecznych sprzyjających ochronie bioróżnorodności w województwie opolskim”, a finansowaną z funduszy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014 – 2020.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy