Opolscy biegacze na trasie czeskiego półmaratonu

Na zaproszenie Hetmana Kraju Ołomunieckiego reprezentanci województwa opolskiego organizujący imprezy biegowe w regionie udali do Ołomuńca, aby wziąć udział w ósmej edycji Mattoni Olomouc Half Marathon 2017.

Zaproszenie do udziału w półmaratonie przekazano przedstawicielom stowarzyszeń sportowych, które zajmują się organizowaniem imprez biegowych na terenie naszego województwa. Chęć uczestnictwa w wydarzeniu, odbywającym się 24 czerwca, zgłosili – Katarzyna Jędrzejewska (Opolski Związek Lekkiej Atletyki), Jarosław Haczyk (Stowarzyszenie Bieg Opolski, Jacek Makowski (Bieg Nyski), Michał Czupkiewicz (Opolskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej).

Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego w Ołomuńcu reprezentowali pracownicy Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki – Bartosz Swoboda oraz Maria Tańczak-Bąk, którzy wspierali opolskich zawodników startujących w imprezie.

Punktualnie o godz. 19:00 w imprezie pod hasłem „All runners are beautiful” wystartowało ponad 6 tys. biegaczy. Trasa, którą mieli do pokonania na dystansie 21 km i 97,5 m nie należała do najłatwiejszych. W dużej mierze prowadziła zabytkowymi uliczkami starego miasta, po kostce brukowej oraz wzdłuż torów tramwajowych. Osoby, które chciały podzielić się na trasie przyjemnością biegową z innymi, mogły wystąpić w sztafecie (4 biegaczy), 2 RUN (2 biegaczy) lub biegu rodzinnym na dystansie 3 km.

Półmaraton w Ołomuńcu jest największym wydarzeniem biegowym na Morawach, i po półmaratonie w Pradze najpopularniejszym wiosennym biegiem w Czechach. Ze względu na wysoki poziom organizacyjny uzyskał od IAAF (Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych) srebrną odznakę, dzięki której traktowany jest na równi z prestiżowymi imprezami biegowymi odbywającymi się m.in. w Toronto, Osace, Madrycie czy Wenecji.

Koordynacją imprezy ze strony samorządu województwa opolskiego zajmowały się Departament Współpracy z Zagranicą i Promocji Regionu oraz Departament Kultury, Sportu i Turystyki.

 

MTB – DKS

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy