Opolskie kwitnące – czas na wizytacje zgłoszonych obiektów

Ruszyły wizytacje obiektów, zgłoszonych do konkursu Bioróżnorodne Opolskie” w  kategorii „Opolskie kwitnące”.  W tym roku komisja konkursowa odwiedzi aż 40 zgłoszonych do konkursu obiektów (to dwa razy więcej niż w ubiegłym rok) – w kategoriach „obiekt dostępny”, „obiekt prywatny” i „ogródek działkowy”. Wizyty komisji zaplanowano na 7 lipca, 14 lipca, 21 lipca, 11 sierpnia oraz 18 sierpnia br. Plan wizyt obejmuje:

7 lipca –  miejscowości: Brynica, Murów, Zagwiździe, Wołczyn, Jakubowice, Wilków, .

14 lipca – miejscowości: Chróścice, Stare Siołkowice, Popielów, Brzeg, Sarny Małe, Gościejowice

21 lipca – miejscowości: Czyżowice, Moszczanka, Głuchołazy, Otmuchów, Nysa, Jasienica Dolna, Korfantów

28 lipca – miejscowości: Gołuszowice, Branice, Wódka, Rogożany, Solarnia

11 sierpnia – miejscowości: Laskowice, Radawie, Krasiejów, Kolonowskie, Strzelce Opolskie, Otmice

18 sierpnia – miejscowości: Opole, Domecko, Dobra, Brożec, Biedrzychowice, Krępna

W konkursie mogli wziąć udział mieszkańcy regionu, właściciele ogrodów prywatnych i ogródków działkowych oraz właściciele obiektów i terenów użyteczności publicznej. Do udziału zaproszono wszystkich dbających o swoje środowisko poprzez ukwiecenie i ukazanie bogactwa zasobów bioróżnorodności na terenie województwa opolskiego.

Poniżej link do regulaminu konkursu:

Konkurs realizowany jest w ramach Projektu „Ochrona trzmiela i siedlisk z nim związanych oraz promowanie postaw społecznych sprzyjających ochronie bioróżnorodności w województwie opolskim” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014 – 2020. Jego organizacja umożliwia ukazanie bogactwa przyrodniczego środowiska związanego z życiem trzmieli i siedlisk z nim związanych.

 

Nasze serwisy