Udane święto w Kędzierzynie-Koźlu

Święto Województwa Opolskiego w tym roku zawitało do Kędzierzyna-Koźla, na planty  przy Domu Kultury „Koźle”. Było wiele ciekawych stoisk z atrakcjami dla małych i dużych, rozgrywki sportowe, występy na scenie, konkursy z nagrodami, smakowitości regionalne i piękna pogoda. A na deser – koncert Patrycji Markowskiej.

Marszałek Andrzej Buła, zapraszając do wspólnej zabawy, chwalił gościnność gospodarzy i wskazywał, że to wyjątkowe święto. – Po pierwsze dlatego, że przez to święto staramy się budować tożsamość województwa, które w przyszłym roku będzie obchodziło 20-lecie funkcjonowania po reformie samorządowej, po drugie zaś – jesteśmy u wspaniałych, gościnnych ludzi, którzy cieszą się, że mogą nas gościć.

Wspólna zabawa i wielkie emocje rozpoczęły się o godzinie 14.00, meczem siatkówki, w którym   zmierzyły się zespoły z urzędu marszałkowskiego i urzędu miasta Kędzierzyna-Koźla. To efekt wyzwania, jakie wcześniej marszałkowi rzuciła Sabina Nowosielska – prezydent Kędzierzyna-Koźla, czyli stolicy polskiej siatkówki.  Marszałek wyzwanie przyjął i drużyny stanęły naprzeciw siebie. Podczas meczu łatwo nie było, ale zakończył się on wygraną urzędu marszałkowskiego.

Święto województwa już tradycyjnie połączono z organizowanym po raz siódmy „Piknikiem z Funduszami Europejskimi”. Przygotowano kilka stref, w których odbywały się między innymi eksperymenty naukowe, zajęcia edukacyjne czy malowanie twarzy.  Dla aktywnych było maszerowanie z kijkami  nordic walking, pokazy sportowe zumby i aerobicu. Nie brakowało darmowych zjeżdżalni i miejsc aktywności dla najmłodszych. Były też stoiska instytucji i organizacji, które z funduszy unijnych już skorzystały. Przez czas trwania święta można było też oddać krew. W strefie degustacji był oczywiście śląski kołocz, ale oferowano także żurek i krupnioki. Miłośnicy pokazów strażackich mogli podziwiać pokazy młodzieżowych drużyn pożarniczych.

 

Na scenie prezentowały się młodzieżowe grupy artystyczne, wystąpili też lokalni muzycy i wokaliści, z  których wielu grało kiedyś w znanych zespołach. Wspaniały show dała, jak zwykle, Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej. Gwiazdą wieczoru była Patrycja Markowska.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy