Rozbiegane i międzynarodowe Rudniki

Upalna niedziela wprawdzie nie sprzyjała intensywnemu wysiłkowi, jednak nie przeszkodziła uczestnikom XXIII Pętli Rudnickiej w pokonaniu trasy na tradycyjnym dystansie 13,3 km.

W Ogólnopolskim Biegu Masowym w Rudnikach wzięło udział 112 uczestników, wśród nich zawodniczki i zawodnicy pochodzący z Kenii oraz Ukrainy. Najszybciej na mecie zameldowała się Kenijka Gladys Jepkurul Biwott z czasem 00:51:52, drugie miejsce zajęła jej krajanka Ruth Chemisto Matebo z czasem 00:52:26. Na ostatnim stopniu podium stanęła Barbara Noga ze Złochowic z czasem 01:02:40. Wśród panów również tryumfowali Kenijczycy. Pierwszy był Edwin Cheruiyot Melly z czasem 00:45:14, drugie miejsce zajął Henry Kemboi, także z Kenii (00:45:20), trzeci linię mety przebiegł Ukrainiec Jurij Blahodir (00:46:46).

Honorowy patronat nad zawodami objął Marszałek Województw Opolskiego, który był także gościem zawodów. Marszałek Andrzej Buła wręczył najlepszym zawodnikom,  mieszkańcom Opolszczyzny, dodatkowe nagrody. Po 500 złotych otrzymali Klaudia Kluba z Falstartu Rudniki oraz Wiesław Pyra z Praszki. -Jako zarząd województwa wspieramy nie tylko opolski sport zawodowy , ale i ten masowy, amatorski- mówi marszałek. -Mnie osobiście cieszy, że w takich imprezach biorą udział dzieci, młodzież, całe rodziny. Każdy kto tu pobiegł, bez względu na wynik, był zwycięzcą- powiedział na zakończenie imprezy Andrzej Buła.

Bieg główny poprzedziła seria biegów dla najmłodszych, rozgrywanych w różnych kategoriach biegowych. Na uwagę zasługuje wyśmienita organizacja zawodów, przeprowadzona przez Gminny Ośrodek Kultury w Rudnikach. Uczestnikom nie brakowało napojów i posiłków regeneracyjnych, trasę zabezpieczali policjanci i strażacy z OSP, a nad wszystkimi czuwała oleska karetka pogotowia. Kolejne zawody już za rok!

AN

Nasze serwisy