Medyczna współpraca z Ukrainą

Lekarze z obwodu iwanofrankiewksiego na Ukrainie szkolą sie w Wojewódzkim Centrum Medycznym i cenią sobie te staże. M.in. o ich kontynuacji rozmawiano w urzędzie marszałkowskim.

 Medyczna współpraca z Ukrainą

Wicemarszałek Roman Kolek gościł kilkuosobową grupę osób zarządzających ochroną zdrowia w partnerskim obwodzie iwanofrankiwskim.  Rozmawiano m.in. o współpracy w zakresie wymiany i szkolenia kadr medycznych Ukrainy.  – Usłyszałem, że lekarze odbywający staże w Wojewódzkim Centrum Medycznym w Opolu są z nich bardzo zadowoleni i z sukcesem wykorzystują to doświadczenie w swoich szpitalach po powrocie na Ukrainę – mówi Roman Kolek.  Goście z Ukrainy obwiali się, że zmiana statusu tego szpitala na kliniczny może ograniczyć tę wymianę. – Uspokajałem, że przekształcenie Wojewódzkiego  Centrum Medycznego w szpital kliniczny nie tylko jej nie ograniczy, ale może wzbogacić. Poza tym jest szansa, żeby podobne staże odbywały się także w opolskim Szpitalu Wojewódzkim – dodaje wicemarszałek.

Podczas spotkania rozmawiano także o możliwościach  przekazywania partnerom na Ukrainie sprzętu medycznego, czym są bardzo zainteresowani. – Myślę, że także w ten sposób uda nam się pomóc – mówi Roman Kolek.

VR

Nasze serwisy