Inauguracja Akademii Młodego Bystrzaka

Akademia Młodego Bystrzaka to kolejna ciekawa inicjatywa Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu. Akademia została powołana w celu promocji nauki, rozbudzania zainteresowań dzieci, pobudzania ich wyobraźni i ciekawości oraz zachęcania do myślenia i działania w celu poznawania świata.

Akademia skierowana jest do dzieci w wieku od 7 do 12 lat. W sobotę 26b  października zainaugurowano jej działalność. Zajęcia odbywać się będą w sobotnie przedpołudnia,  jeden raz w miesiącu i trwać będą  niemal cały rok szkolny.  Na każdy dzień zajęć przewidziana jest inna dziedzina nauki, a zawsze  będą one pełne ciekawych prelekcji, doświadczeń
i eksperymentów

Jak mówią przedstawiciele RZPWE,  to pierwsza edycja Akademii Młodego Bystrzaka i sądząc po olbrzymim zainteresowaniu rodziców i dzieci, nie ostatni. Kalendarz aktywności tworzony będzie na każdy rok akademicki oddzielnie, ale zawsze będą  to zajęcia w jedną sobotę w miesiącu, zaczynając od października, a na czerwcu kończąc. Zajęcia odbywać się będą w większości w pracowniach Zaczarowanego Świata – Centrum Nauki i Eksperymentu w Opolu, ul. Głogowska 36.

Patronat honorowy nad Akademią Młodego Bystrzaka objął marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła, a w inauguracji zajęć uczestniczył wicemarszałek Roman Kolek.

Nasze serwisy