Apel marszałka województwa opolskiego

Szanowni Państwo,

województwo opolskie, to niewielki powierzchniowo, ale wielki duchem region. Jednym z jego atutów jest utrwalona przez dziesięciolecia w całej Polsce marka Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Dziś tę markę – wielką wartość nie tylko dla miasta Opola, ale i dla regionu – próbuje się zniszczyć.

Kilka razy w historii okazywało się już, że na trudny czas najskuteczniejsza jest solidarność. Jak choćby wtedy, gdy 20 lat temu walczyliśmy o przetrwanie naszego województwa.

Dziś okażmy swoją solidarność prezydentowi Opola Arkadiuszowi Wiśniewskiemu w walce o dobre imię Festiwalu i Opola, któremu, ot tak, nie można odebrać miana Stolicy Polskiej Piosenki.

Jednocześnie zwracam się z prośbą o taką solidarność do wielkich artystów pochodzących z Opolszczyzny – Anny Panas, Edyty Górniak, Małgorzaty Gadzińskiej-Kobiałko (czyli Margo), Barbary Kurdej – Szatan, Michała Bajora, Kamila Bednarka, Piotra Zioły, Arkadiusza Jakubika, Adama Jaworskiego (czyli DJ-a Adamusa).

Do ludzi związanych z muzyką, a pochodzących z Opola, takich choćby, jak Elżbieta Zapendowska. Do Ambasadorów Stolicy Polskiej Piosenki, wśród których pierwszą uhonorowaną tym tytułem była Kayah.

Pomóżcie bronić dobrego imienia Opola i Festiwalu oraz wesprzyjcie organizację tegorocznego festiwalu, z którego wszyscy będziemy dumni!

Wierzę, że razem nam się uda, i że solidarność znów okaże się silniejsza od interesów ludzi, którzy potrafią zniszczyć największe wartości.

Ze swojej strony – jako marszałek województwa opolskiego – deklaruję pełną solidarność i wsparcie dla miasta. Nie dajmy się zmanipulować, nie pozwólmy zakłamać rzeczywistości i nie gódźmy się na szarganie dobrego imienia festiwalu, Opola i całego naszego regionu.

 

Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy