W Hanowerze promujemy region

Promocja Opolszczyzny jako regionu przyjaznego inwestorom, nawiązywanie biznesowych kontaktów i rozmowy z potencjalnymi inwestorami – to najważniejsze cele wyjazdu opolskiej delegacji na targi w Hanowerze.

Międzynarodowe targi przemysłowe Hannover Messe 2017 trwają od 24 do 28 kwietnia. Stoisko województwa opolskiego jest jednym z ośmiu regionalnych, które prezentowane są na hanowerskich Targach Techniki, Innowacji i Automatyki w Przemyśle.

– Udział w tym wydarzeniu ma przede wszystkim na celu promocję regionu opolskiego i możliwości inwestycyjnych, jakie oferujemy. Liczymy też, że będzie okazją do nawiązaniu nowych kontaktów biznesowych i inwestycyjnych oraz do rozmów kooperacyjnych z potencjalnymi inwestorami i przedsiębiorcami – wyjaśnia Magdalena Możdżeń, zastępca kierownika Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera działającego w ramach Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki.

– Nasz region cieszy się w ostatnich latach dużym zainteresowaniem inwestorów. Liczymy, że uda nam się ten trend podtrzymać i zainteresować kolejnych. Także na takich wydarzeniach, jak targi w Hanowerze. A jest o co zabiegać, bo każda inwestycja to nowe miejsca pracy – zaznacza marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła, który także pojechał do Hanoweru. Podczas tej wizyty prowadzi m.in. w tej sprawie  rozmowy z przedstawicielami niemieckich władz samorządowych kilku landów.

– Targi już, po dwóch dniach naszego pobytu, możemy uznać za udane – mówi Magdalena Możdżeń. – Przez nasze opolskie stoisko przewinęły się setki osób. Duże zainteresowanie zwiedzających budzą opolskie technologiczne nowinki: dobrze znany już Opolanom robot humanoidalny firmy Weegree, którym szczególnie interesują się mieszkańcy Azji; urządzenia do tzw. rozszerzonej rzeczywistości firmy Digital Holding czy aplikacja umożliwiająca trójwymiarową podróż po urządzeniach firmy Nestro, którą można odbyć z pomocą tableta czy smartfona. Opolskie stoisko odwiedzają właśnie w dużej mierze Azjaci, ale też Niemcy, Anglicy czy Amerykanie. Rozmowy z potencjalnymi inwestorami czy firmami szukającymi kooperantów w opolskim prowadzą zarówno OCRG, jak i samorządy. A na targi pojechali przedstawiciele gmin Olesno, Prudnik, Krapkowice, Nysa oraz Kędzierzyńsko – Kozielski Park Przemysłowy. – Wśród firm, z którymi już prowadziliśmy rozmowy, było np. przedsiębiorstwo produkujące elementy do paneli fotowoltaicznych, firma handlowa z branży maszynowej czy firmy z branży budowlanej. Na targach zostajemy do piątku – informuje Magdalena Możdżeń z OCRG.

Polska jest krajem partnerskim tegorocznej edycji Hannover Messe – największej i najważniejszej imprezy przemysłowej na świecie. Jak informowało Ministerstwo Rozwoju – swoje innowacyjne produkty i rozwiązania przedstawia tu 11 polskich firm. A poza tymi firmami oraz ośmioma regionami – w tym Opolszczyzną – obecne jest również Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, pięć Specjalnych Stref Ekonomicznych i Urząd Dozoru Technicznego. Z informacji resortu wynika, że w sumie podczas wystawy w ogólnej przestrzeni targowej prezentuje się ok. 200 rodzimych firm, w tym start-upy.

KK-OCRG

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy