Komputery dla uczniów szkoły w Biskupicach

Uczniowie szkoły w Biskupicach w gminie Byczyna wzięli udział w wyjątkowej lekcji o samorządzie. W piątek ich gościem był marszałek Andrzej Buła, który przekazał szkole kilka zestawów komputerowych.

W szkole uczy się około 70 dzieci, a do tej pory było tam tylko szesnaście komputerów – sześć kolejnych więc na pewno bardzo się przyda. To kolejne – w pełni sprawne – komputery, które urząd marszałkowski przekazuje potrzebującym. W ciągu roku organizacjom pozarządowym i instytucjom z całego regionu podarowano ich już ponad sto.

Marszałek Andrzej Buła podkreśla, że zawsze stara się pozytywnie odpowiadać na prośby w tej sprawie, podejmując decyzję o przekazaniu sprzętu, który wycofywany jest z pracy urzędu. Sprzęt jest przygotowywany i sprawdzany przez informatyków  z Departamentu Społeczeństwa Informacyjnego i Informatyki UMWO – tak, by był w pełni sprawny i służył jeszcze długi czas.

Wizyta marszałka w Biskupicach była też okazją do przeprowadzenia lekcji o samorządzie z uczniami  klasy  piątej i szóstej. Marszałek i burmistrz Byczyny Robert Świerczek mówili uczniom o swoich zadaniach.  – Bardzo ważne jest, aby od najmłodszych lat nasi mieszkańcy wiedzieli, jak i na jakich zasadach działa samorząd. Dzięki temu mamy światłych ludzi, którzy chcą decydować o swoich sprawach – podkreślał burmistrz Robert Świerczek.

Marszałek Andrzej Buła nie krył, że taka wizyta w szkole to dla niego wyjątkowa przyjemność. – Przez 14 lat byłem nauczycielem, więc do szkoły wracam z radością. Wprawdzie nie stałem przy tablicy, bo byłem nauczycielem wychowania fizycznego, ale ten kontakt jest dla mnie bardzo ważny – mówił.

Na zakończenie wizyty, już  po zajęciach,  marszałek Andrzej Buła rozegrał z młodzieżą mecz w cymbergaja. – Bardzo nam się ta zabawa podobała, a wcześniej dużo się nauczyliśmy podczas zajęć samorządowych – mówili uczniowie.

Nasze serwisy