Znamy nominowanych do „Złotych Masek”

 

Podczas dzisiejszego spotkania komisji konkursowej Artystycznych Nagród Marszałka Województwa Opolskiego „Złote Maski”, wyłoniono nominowanych do tegorocznej edycji nagród.

Nominacje otrzymali:
W kategorii „spektakl roku”:

  • Śmierć przyjeżdża   w środę” w reżyserii Agaty Dudy-Gracz, Opolski Teatr Lalki i Aktora im. A. Smolki i Teatr im. J. Kochanowskiego w Opolu
  • Trzej Muszkieterowie” w reżyserii Pawła Aignera, Opolski Teatr Lalki i Aktora im. A. Smolki
  • Ślub” w reżyserii  Anny Augustynowicz”, Teatr im. J. Kochanowskiego w Opolu i Teatr Współczesny  w Szczecinie

W kategorii „aktorstwo – rola żeńska”:

  • Zofia Bielewicz za rolę Recyklerki w „Srebrnym tsunami”,  Teatr im. J. Kochanowskiego w Opolu
  • Cecylia Jacewska-Caban za trzy różnorodne role, jakie aktorka stworzyła w minionym roku na scenie Teatru im. J. Kochanowskiego w Opolu
  • Aleksandra Mikołajczyk za rolę Żony w spektaklu „Śmierć przyjeżdża w środę”, Opolski Teatr Lalki i Aktora im. A. Smolki i Teatr im. J. Kochanowskiego w Opolu

W kategorii „aktorstwo – rola męska”:

  • Łukasz Bugowski  za role: La Fąfą, Króla i Księcia Buckinghama w spektaklu pt. „Trzej Muszkieterowie”, Opolski Teatr Lalki i Aktora im. A. Smolki
  • Grzegorz Falkowski za rolę Henryka w spektaklu „Ślub”, Teatr im. J. Kochanowskiego w Opolu i Teatr Współczesny  w Szczecinie
  • Krzysztof Jarota za role D`artagnana i Szczura  w spektaklu pt. „Trzej Muszkieterowie”,  Opolski Teatr Lalki i Aktora im. A. Smolki

W kategorii „reżyseria”:

  • Paweł Aigner za reżyserię spektaklu „Trzej Muszkieterowie”, Opolski Teatr Lalki i Aktora im. A. Smolki
  • Anna Augustynowicz za reżyserię spektaklu „Ślub”, Teatr im. J. Kochanowskiego w Opolu i Teatr Współczesny  w Szczecinie
  • Agata Duda-Gracz za reżyserię spektaklu „Śmierć przyjeżdża w środę”,  Opolski Teatr Lalki i Aktora im. A. Smolki i Teatr im. J. Kochanowskiego w Opolu

W kategorii „scenografia”:

  • Agata Duda-Gracz – „Śmierć przyjeżdża w środę”, Opolski Teatr Lalki i Aktora im. A. Smolki i Teatr im. J. Kochanowskiego w Opolu
  • Kornelia Dzikowska  – „Coś pomiędzy”, Teatr im. J. Kochanowskiego w Opolu
  • Paweł Hubička  – „Trzej muszkieterowie”, Opolski Teatr Lalki i Aktora im. A. Smolki

W kategorii „muzyka”:

  • Michał Dymny, Piotr Żyła, Karol Kossakowski za muzykę w spektaklu „Coś pomiędzy”, Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu
  • Piotr Klimek za muzykę do spektaklu pt.: „Trzej  muszkieterowie” , Opolski Teatr Lalki i Aktora im. A. Smolki
  • Sambor Dudziński za muzykę do spektaklu „Śmierć przyjeżdża w środę”, Opolski Teatr Lalki i Aktora im. A. Smolki i Teatr im. J. Kochanowskiego w Opolu

W kategorii „scenariusz”:

  • Marta Guśniowska  za scenariusz spektakli „Mała mysz i słoń do pary” i “Trzej muszkieterowie”, Opolski Teatr Lalki i Aktora im. A. Smolki
  • Piotr Rowicki za tekst „Bez znieczulenia” inspirowany scenariuszem Agnieszki Holland i Andrzeja Wajdy,  Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu
  • Żelisław Żelisławski za scenariusz spektaklu „Srebrne Tsunami” , Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu.

Ogłoszenie listy laureatów nastąpi 27 marca, podczas uroczystości rozdania nagród w  Bielsku Białej – uroczystość, jak co roku, organizują wspólnie marszałkowie województw opolskiego i śląskiego, którzy nagradzają najlepszych artystów teatrów obydwu regionów

Nasze serwisy