Jutro przekazanie przewodnictwa w Domu Polski Południowej

 

Jutro, 8 lutego o godz. 19:30 w salonach Ambasady RP w Brukseli odbędzie się uroczyste przekazanie przewodnictwa w Domu Polski Południowej w Brukseli (DPP)  naszemu regionowi.

 Celem działalności Domu jest budowanie marki oraz wizerunku Polski Południowej wobec instytucji UE jako silnego europejskiego makroregionu, pełniejsze wykorzystanie atutów oraz głównych szans rozwojowych województw opolskiego, małopolskiego i śląskiego.

Wydarzenie objęte jest patronatem Jego Ekscelencji Artura Orzechowskiego, Ambasadora RP w Królestwie Belgii i odbędzie się w licznym gronie posłów do Parlamentu Europejskiego, polskiej delegacji do Komitetu Regionów, przedstawicieli biur regionalnych z wielu krajów europejskich oraz sympatyków DPP. Przewodnictwo działań Domu Polski Południowej ma charakter rotacyjny. Jako pierwsze, tę rolę pełniło Śląskie, w 2016 Małopolskie, zaś w 2017 roku wiodącą rolę pełnić będzie Województwo Opolskie.

Wizyta w Brukseli jest także okazją do nawiązania szerszej współpracy z partnerami naszego regionu. Do Brukseli pojechali: marszałek Andrzej Buła, przewodniczący Sejmiku Województwa dr Norbert Krajczy, członek zarządu województwa Szymon Ogłaza i przewodniczący Komisji Współpracy z Zagranicą i Promocji Regionu Sejmiku Norbert Rasch.

Dziś przedstawiciele regionu byli w siedzibie głównej firmy Lhoist Group w towarzystwie Piotra Biskupa, wiceprezesa i dyrektora generalnego Lhoist Europa Środkowa. Lhoist Group jest światowym liderem w produkcji wapna i wyrobów wapienniczych, obecnym w całej Europie i na świecie. Grupa inwestuje także w Polsce, a jej siedziba znajduje się w Tarnowie Opolskim i Górażdżach.

Jutro w planie spotkanie z Ambasadorem Rzeczypospolitej Polskiej w Królestwie Belgii Arturem Orzechowskim,  spotkania z posłami do Parlamentu Europejskiego Danutą Jazłowiecką i Jarosławem Kalinowskim oraz spotkanie z przedstawicielami województwa małopolskiego i śląskiego – naszymi partnerami Opolszczyzny w Domu Polski Południowej.

Nasze serwisy