Samorząd województwa dla opolskiej drogówki

 

Wideorejestrator prędkości i cztery alkomaty to nowe urządzenia, jakie otrzymała Komenda Wojewódzka Policji w Opolu dzięki pomocy finansowej samorządu województwa opolskiego. Dziś członek zarządu województwa Szymon Ogłaza przekazał je komendantowi wojewódzkiemu policji, inspektorowi Jarosławowi Kalecie.

Jak podkreśla inspektor Kaleta, liczba wypadków na opolskich drogach i ginących w nich osób się zmniejsza, ale  te statystyki dalekie są od zadowolenia. – Dlatego z pewnością ten sprzęt będzie wykorzystywany i powinien przynieść efekty, bo i piratów drogowych, i osób wsiadających za kierownicę po alkoholu wciąż  jest zbyt wiele – mówi.

Szymon Ogłaza mówi, że każde takie urządzenie w rękach policji zwiększa nasze bezpieczeństwo na drogach. – Być może nie najlepiej kojarzą się one kierowcom, ale m.in. dzięki ich stosowaniu kierowcy jeżdżą ostrożniej. Cieszymy się, że udało nam się pozytywnie odpowiedzieć na prośbę komendanta policji i w ten symboliczny sposób zwiększyć bezpieczeństwo ruchu drogowego w województwie opolskim – dodaje.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy