Gratulacje dla młodych sportowców

 

 Ponad setka młodych sportowców z całego regionu, medalistów zawodów ogólnopolskich odebrała gratulacje i upominki od władz województwa. 7 grudnia ze sportowcami i ich trenerami spotkali się w Studenckim Centrum Kultury marszałkowie Andrzej Buła i Stanisław Rakoczy.

 Bohaterami tej uroczystości byli przedstawiciele 18 sportowych dyscyplin i 25 klubów  – w sumie  ponad setka medalistów. Sportowców, trenerów i działaczy powitali marszałek Andrzej Buła i rektor Uniwersytetu Opolskiego prof. Marek Masnyk. Rektor, który był współgospodarzem uroczystości podkreślał, że  sala Studenckiego Centrum Kultury nigdy nie gościła tak wielu tak wspaniałych sportowców. – Takiego zagęszczenia gwiazd na jeden metr kwadratowy  uniwersytet nigdy nie przeżywał – dodawał marszałek. Zwracając się do młodych sportowców mówił, że ich sukcesy są powodem do dumy i radości dla całego regionu.  – Dziękuję całej sportowej drużynie, która na te indywidualne sukcesy pracowała bo wiem, że do jednego sukcesu potrzebny jest cały sztab ludzi – podkreślał.  – Sport dzieci i młodzieży jest najważniejszy, bez pracy z młodzieżą nie ma wyczynu – mówi wicemarszałek Stanisław Rakoczy. – Jeśli chcemy mieć wyniki na poziomie najwyższych klas rozgrywkowych czy na zawodach międzynarodowych, to nie da się tego osiągnąć bez tej pracy.

Marszałkowie wyrażali radość, że tak wielu młodych sportowców może poszczycić się laurami na arenie ogólnopolskiej. – To świetna promocja regionu i dobry prognostyk na przyszłość – mówili zgodnie.

Podczas spotkania podsumowano także współzawodnictwo w systemie sportu młodzieżowego w województwie opolskim. Wyróżniono dziesięć najlepszych sekcji sportowych w regionie – najwięcej punktów i pierwsze miejsce zdobył w tym współzawodnictwie  Opolski Klub Taekwondo. Marszałek uhonorował również drużynę Towarzystwa Hokejowego „Marsjanie Opole” za zdobycie Wicemistrzostwa Polski w hokeju na rolkach w 2016 roku. Zawodnicy zwycięskiej drużyny otrzymali kaski.

Spotkanie było okazją do nagrodzenia za działalność na rzecz zapasów w naszym regionie Michała Jaworskiego, który przez 37 lat był prezesem Opolskiego Związku Zapaśniczego. W ostatnich latach jego działalności w Opolu i w Górażdżach powstały dwa nowe kluby zapaśnicze, poprawiło się  wyposażenie opolskich klubów zapaśniczych w sprzęt sportowy. Opolski związek był organizatorem Mistrzostw Polski Młodzików w Gogolinie, które zostały wysoko ocenione przez Polski Związek Zapaśniczy,  a najmłodsi adepci sportu zapaśniczego mieli możliwość wzięcia udziału w akcji „Zapasy sportem wszystkich dzieci”.

Uroczystość uświetnił występ dzieci ze Studia Piosenki „Debiut” Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu.

VR

Sportowcy i trenerzy wyróżnieni przez Marszałka Województwa Opolskiego

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy