Festiwal Ekoenergetyki

Rozpoczyna się VIII Ogólnopolski Festiwal Ekoenergetyki pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Opolskiego. Gości imprezy przywitał Szymon Ogłaza, członek zarządu.

Pierwszego dnia, w Urzędzie Marszałkowskim spotkali się samorządowcy. Rozmawiano o rozwoju ekoenergetyki w przestrzeni samorządowej, zaprezentowano rekomendowane rozwiązania, posumowano stan ekonergetyki w Polsce.

Cieszę się, że po raz trzeci impreza odbywa się w województwie opolskim. Dziś zaczynamy od „Samorządowego Forum Ekoenergetycznego” – to właściwa formuła, ponieważ to na samorządach spoczywa w dużej mierze kwestia rozwoju tej branży. Widzimy wyraźnie, że energetyka ekonomiczna budzi zainteresowanie mieszkańców, którzy widzą na co dzień zmiany klimatu, którzy podróżują i zauważają dobre rozwiązania z granicą” – mówił Szymon Ogłaza.

Organizatorami Festiwalu są Fundacja na Rzecz Rozwoju Ekoenergetyki „Zielony Feniks”oraz Polski Związek Motorowy.

Zainteresowani tematyką ekoenergetyki mogą wziąć udział w wykładach, seminariach i panelach dyskusyjnych poświęconych ekologii, różnorodnych warsztatach i ćwiczeniach m.in. na symulatorze jazdy.

Szczegółowy program imprezy można znaleźć na stronie festiwal-ekoenergetyki.pl

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy