Targi Opole SENIOR Expo

29 listopada w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym już po raz drugi odbyły się targi skierowane do osób starszych, czyli Opole SENIOR Expo. Odwiedzający halę CWK mogli zapoznać się z bogatą ofertą usług i produktów, m.in. z zakresu opieki zdrowotnej, rehabilitacji czy turystyki.

Na miejscu seniorzy mogli wykonać bezpłatne badania (np. poziomu cukru we krwi), odwiedzić stoiska Narodowego Funduszu Zdrowia czy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Na specjalnie przygotowanych stoiskach odwiedzający samodzielnie przygotowywali kompozycje kwiatowe, odbywały się również warsztaty z rękodzieła, w których seniorzy uczestniczyli bardzo aktywnie. Wśród wystawców obecni byli również partnerzy Opolskiej Karty Rodziny i Seniora – Biuro Usług Turystycznych i Rehabilitacyjnych Alf, Ośrodek Rehabilitacyjny Leśna Polana z Ustronia Morskiego oraz Centrum Rehabilitacji Aqua-Reh.
Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego. Seniorzy mogli złożyć wniosek o wydanie Opolskiej Karty Rodziny i Seniora oraz zapoznać się z ofertą w ramach inicjatywy. Odwiedzający otrzymali również wydruki z pełnym wykazem Partnerów, ulotki i materiały reklamowe, m.in. od Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych, firmy MD Szkolenia, Hotelu Milena z Milówki, Zakładu Optycznego „Rosa” czy od firm zajmujących się usługami pielęgniarskimi (pani Renata Bienias „Remed” oraz pani Malgorzata Tesarz).

Targi odbywały się pod patronatem marszałka województwa opolskiego Andrzeja Buły.

JOS-DRP

Nasze serwisy