Opolska Emilia Krakowska

Jagna w „Chłopach” Jana Rybkowskiego, Malina w „Brzezinie” Andrzeja Wajdy, gwiazda, czyli Emilia Krakowska została uhonorowana odznaką „Za Zasługi dla Województwa Opolskiego”.
Odznakę, tuż przed setnym spektaklem „Mayday” w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu, wręczył aktorce marszałek Andrzej Buła.
Wniosek o uhonorowanie Emilii Krakowskiej złożył przewodniczący Sejmiku Województwa Norbert Krajczy. – Pani Emilia od początku istnienia Jeździeckich Mistrzostw Gwiazd Art Cup w Zakrzowie jest honorowym gościem tego ważnego dla regionu wydarzenia. Jest zarazem jedną z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd tej imprezy i najlepszym jej ambasadorem w kraju i za granicą – mówi przewodniczący.

Tradycją każdego roku stało się uroczyste otwarcie mistrzostw właśnie przez panią Emilię i marszałka województwa. Wspominał o tym Andrzej Bula, wręczając gwieździe Odznakę i dziękując jej za ciepło, z jakim zawsze mówi o naszym regionie.
– Z Opolem każdy Polak ma wiele wspomnień – mówiła Emilia Krakowska. – Ja jestem zafascynowana ludźmi i architekturą, a także położeniem. Od piętnastu lat jeździmy do Zakrzowa, gdzie odbywa się cudowna impreza, wymyślona przez Andrzeja Sałackiego i jego żonę. Tam gwiazdy konkurują ze sobą, ale przede wszystkim dają radość i uśmiech, są blisko ludzi, blisko mieszkańców regionu i tych, którzy tam przyjeżdżają. Aktorka podkreślała, że właśnie taka integracja, wspólne przeżywanie są niezwykle istotne. – Tutaj żyją wspaniali ludzie, dzięki którym jest to możliwe.

VR

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy