I Forum Ludzi Kultury już w przyszłym tygodniu


W dniach od 9 do 10 listopada w Mosznej odbędzie się I Forum Ludzi Kultury. Forum organizowane jest w ramach projektu „Edukacja kulturowa Opolszczyzny – Eduko 2016-2018”.
– Wydarzenie pozwoli na integrację środowiska osób zajmujących się animacją i edukacją kulturową na Opolszczyźnie, ponadto będzie stanowiło możliwość wymiany doświadczeń i nawiązywania nowych kontaktów, które mogą zaowocować nowymi formami współpracy w dziedzinie edukacji kulturowej – mówił podczas konferencji prasowej, zapowiadającej forum, wicemarszałek Stanisław Rakoczy.
Forum jest także szansą promocji działań związanych z edukacją kulturową w regionie – zaplanowano m.in. ponad 20 prezentacji przygotowanych przez wojewódzkie samorządowe instytucje kultury, placówki oświatowe (m.in. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 8 w Opolu), jak również organizacje pozarządowe (m.in. Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim, Towarzystwo Przyjaciół Mosznej). Będą organizowane spotkania przy stolikach ekspertów – zaplanowano 9 stolików tematycznych (film, sztuka, kultura ludowa, turystyka, tożsamość kulturowa, PR kultury, podróże, teatr, edukacja). Zorganizowany zostanie również stolik promocyjny wojewódzkich instytucji kultury, gdzie będzie można otrzymać materiały informacyjne dot. oferty kulturalnej instytucji oraz oferty w zakresie edukacji kulturowej. Swój udział w Forum zapowiedzieli także przedstawiciele Narodowego Centrum Kultury.

W drugim dniu Forum zostaną zaprezentowane projekty sfinansowane w ramach konkursu zorganizowanego w ramach projektu „Edukacja kulturowa Opolszczyzny – Eduko 2016-2018”, który pozwolił na sfinansowanie w roku 2016 10 projektów na łączną kwotę 84 tys. zł.
Organizacja I Forum Ludzi Kultury możliwa jest dzięki dotacji Narodowego Centrum Kultury oraz wsparciu finansowemu Samorządu Województwa Opolskiego.
Zapraszamy do Mosznej!

Nasze serwisy