Z wizytą w Galerii im. Jana Cybisa

W dniu 17 października Komisja Nauki, Edukacji, Kultury i Sportu Sejmiku Województwa Opolskiego spotkała się na posiedzeniu w Galerii im. Jana Cybisa, która stanowi oddział Muzeum Śląska Opolskiego.
Radnych i zaproszonych gości powitała dyrektor muzeum Urszula Zajączkowska, która zaprezentowała twórczość tego znanego w świecie artysty pochodzącego z Opolszczyzny. A wszystko za sprawą przygotowanego przez Muzeum Śląska Opolskiego projektu ustanowienia roku 2017 rokiem Jana Cybisa oraz Alfonsa Zgrzebnioka. Radni komisji poparli tę inicjatywę wyrażając nadzieję, że promowanie opolskiego artysty przyczyni się także do promocji kultury oraz całego regionu. Warto dodać, że Muzeum Śląska Opolskiego posiada najbogatsze zbiory prac Jana Cybisa na świecie.
Kolejny z zaproszonych na posiedzenie komisji gości, dyrektor Departamentu Edukacji i Rynku Pracy Zbigniew Kubalańca przedstawił, jakie zadania oświatowe realizowano w roku szkolnym 2015/2016. Radni ze szczególnym zadowoleniem przyjęli informację dotyczącą zwiększenia do trzystu liczby stypendiów, przyznawanych przez Marszałka Województwa najzdolniejszym uczniom i studentom. Dyrektor Kubalańca zaprosił także radnych do udziału w Regionalnym Święcie Edukacji, które odbędzie się 19 października.
SM-BS

Nasze serwisy