Handlowcy z sąsiedniej ulicy

W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym 12 października odbywają się 31 Opolskie Targi Konsumpcyjne, zorganizowane przez Stowarzyszenie Handlowców Ziemi Opolskiej.
Impreza ma charakter roboczy, czyli odbywa się bez udziału publiczności. W Targach biorą udział lokalni handlowcy, producenci i dystrybutorzy, a w trakcie ich trwania zawierane są transakcje na zakup konkretnych towarów, głównie spożywczych, ale także ze sfery chemii gospodarczej, a więc artykuły pierwszej potrzeby, jakie można nabyć w sklepach zlokalizowanych po sąsiedzku. – Targi Konsumpcyjne mają wyjątkowy charakter – mówi prezes SHZO, Roman Kozieł. – Spotykają się tu często właściciele sklepów z jednej miejscowości. Zamawiają u producentów towary, licytują ich ceny.
Na tegorocznych prezentuje się około 180 wystawców, których odwiedziło kilkaset podmiotów gospodarczych.

Marszałek województwa opolskiego, Andrzej Buła, przyznał odznakę honorową „Za Zasługi dla Województwa Opolskiego” Romanowi Koziełowi, prezesowi Stowarzyszenia Handlowców Ziemi Opolskiej. Wręczał ją właśnie w trakcie Targów Szymon Ogłaza, członek Zarządu Województwa, podkreślając, że opolska unia jest jedyną tego rodzaju organizacją w Polsce, w żadnym innym województwie nie udało się skupić handlowców pod jednym szyldem i reprezentować ich interesy. SHZO powstało w 2005 roku, skupia obecnie ponad 840 podmiotów gospodarczych. A Targi, których inicjatorem, pomysłodawcą i organizatorem, był Roman Kozieł, odbywają się od ponad 15 lat – zawsze jesienią i wiosną.

MS

Nasze serwisy