Będzie Sejmik Sejmików Wojewódzkich

W dniu 6 października br. w siedzibie Sejmiku Śląskiego w Katowicach obradował Konwent Przewodniczących Sejmików Województw Rzeczypospolitej Polskiej.
Województwo opolskie reprezentował przewodniczący Sejmiku dr Norbert Krajczy wraz z dyrektorem Biura Sejmiku Damian Cedro.
Wśród najważniejszych tematów, które poruszano podczas Konwentu, znalazły się sprawy związane z prowadzeniem przez samorząd województwa jednostek służby zdrowia oraz wspólne prowadzenie instytucji kultury prze

z samorząd i administrację rządową.
Przewodniczący Konwentu zgłosił propozycję zwołania pierwszego w Polsce walnego posiedzenia wszystkich radnych sejmików z całego kraju pod auspicjami Związku Województwa Rzeczypospolitej Polskiej. Miało by się ono odbyć na początku roku 2017 w Łodzi. Propozycja spotkała się z akceptacją uczestników Konwentu.

W ramach pobytu w województwie śląskim delegacje z całego kraju miały okazję zwiedzenia nowoczesnego Muzeum Śląskiego, siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia oraz Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach, a także zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego „Guido” w Zabrzu.
Kolejne spotkania przewodniczących sejmików planowane są wiosną przyszłego roku w Gdańsku i jesienią w Opolu.
SM-BS

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy