Europejskie Targi Chłopskie

17 oraz 18 września 2016 roku Biuro Województwa Opolskiego prezentowało stoisko promocyjne na Europejskich Targach Chłopskich organizowanych przez powiat Kusel/Nadrenia-Palatynat. Udział w tej cyklicznej imprezie, która w tym roku obchodziła dwudziesty piąty jubileusz był możliwy dzięki zaproszeniu starosty powiatu Kusel – dr Winfrieda Hirschbergera.

Tegoroczne targi miały miejsce w malowniczej miejscowości Hefersweiler. Na opolskim stoisku oferowano dla kilkudziesięciu tysięcy gości przede wszystkim materiały promujące ofertę turystyczną naszego regionu. Dla najmłodszych fanów Śląska Opolskiego przygotowano wiele atrakcyjnych gadżetów reklamowych oraz ciszące się dużym powodzeniem słodycze z opolskich firm.

W ulicznych targach tradycyjnie od wielu lat prezentuje się powiat brzeski będący powiatem partnerskim Kusel. Prezentacja brzeska w szczególny sposób wyróżniała się spośród wszystkich, ponad 130 wystawców. Stoisko brzeskie nie tylko imponowało wielkością, ale również różnorodnością oferty. Obok rękodzieła ludowego, witraży, rzeźb, ceramiki, koszyków wiklinowych, kroszonek, słodyczy na stoisku można było również pokosztować specjalności kuchni polskiej przygotowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Krzyżowic m.in. przepysznego bigosu, gulaszu z kluskami śląskimi, pierogów oraz placków ziemniaczanych z musem jabłkowym.

Nie zabrakło również opolskiego akcentu muzycznego. Przed opolskimi namiotami prezentował się „na rockowo” gitarzysta i wokalista Dawid Bielas z Kędzierzyna Koźla oraz zespół wokalny Inwencja z 1. Pułku Saperów z Brzegu.

Polska delegacja reprezentowana przez województwo opolskie była najliczniejszą spośród wszystkich delegacji międzynarodowych i na tle innych państw jak Węgry, Finlandia, Francja, Włochy, Portugalia zaprezentowała się doskonale. Udało nam się po raz kolejny zachwycić mieszkańców Nadrenii-Palatynatem naszą kulturą, muzyką, jedzeniem, tradycją oraz ofertą turystyczną.

Przemysław Łebzuch
Biuro Województwa Opolskiego w Moguncji

Nasze serwisy