Dożynki w Spale

Reprezentacja województwa opolskiego uczestniczyła w Dożynkach Prezydenckich 2016, które odbyły się 10-11 września w Spale.

W skład tegorocznej delegacji wchodzili przedstawiciele sołectwa Olszowa, którzy zaprezentowali w konkursie „Na najładniejszy wieniec dożynkowy o nagrodę Prezydenta RP”, koronę kłosową. Towarzyszył im kędzierzyńsko-kozielski Zespół Pieśni i Tańca KOMES oraz przedstawiciele Muzeum Wsi Opolskiej, instytucji okołorolniczych, w tym m.in.: Opolskiego Związku Rolników i Organizacji Społecznych, Opolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Łosiowie oraz Związku Śląskich Rolników.

W miasteczku regionów zaprezentowały się wszystkie województwa. Na stoisku województwa opolskiego, zorganizowanym przez Departament Rolnictwa i Rozwoju Wsi UMWO, odbywały się prezentacje i warsztaty malowania opolskiej porcelany, wykonywania kroszonek oraz rzeźbiarstwa ludowego. Ponadto odwiedzający stoisko mieli okazję poznać tradycyjne opolskie potrawy takie jak placki kartoflane z blachy, żurek śląski, pieróg postny czy pierogi. Stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Wsród naszych gości znalazł się Prezydent RP, Andrzej Duda z małżonką.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy