Święto Wojska Polskiego

The gallery was not found!

Mszą świętą w opolskiej katedrze rozpoczęły się w Opolu uroczystości związane z obchodami Święta Wojska Polskiego.

Opolanie zgromadzeni na Placu Wolności mogli zobaczyć paradę pododdziałów 10 Brygady Logistycznej oraz Ochotniczego Szwadronu Kawalerii Ziemi Opolskiej.

Uroczystości były okazją do wręczenia licznych medali, odznak resortowych oraz nominacji na wyższe stopnie wojskowe. Były także słowa uznania i życzenia dla żołnierzy. – Z całego serca dziękujemy za to, że zawsze możemy liczyć na Wasz profesjonalizm, odwagę i pomoc w każdej sytuacji, kiedy Was potrzebujemy. Proszę przyjąć wyrazy uznania i podziękowania od całej opolskiej wspólnoty regionalnej za wierną i dzielną służbę Ojczyźnie, narodowi, pokojowi i bezpieczeństwu – mówił w imieniu władz samorządowych województwa członek zarządu Szymon Ogłaza. Podkreślał jednocześnie, że nasi żołnierze wypełniają swoją misję zgodnie ze słowami Świętego Jana Pawła II, który mówił, że służba wojskowa jest nie tylko zawodem czy obowiązkiem, ale musi być także wewnętrznym nakazem serca.

Po uroczystościach oficjalnych wielu opolan wzięło udział w pikniku żołnierskim Uczestnicy uroczystości mogli, na którym pokazano sprzęt i wyposażenie żołnierzy i na którym nie zabrakło żołnierskiej grochówki.

Nasze serwisy