Postaw na karierę

Tłumy uczniów z całej Opolszczyzny i ponad 40 stoisk na których prezentowały się szkoły średnie, uczelnie i firmy. Tak rozpoczął się w opolskiej Kubaturze „Festiwal kariery – postaw na zawód”, zorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego oraz Wojewódzki Urząd Pracy.

Witając młodzież, marszałek województwa opolskiego, Andrzej Buła, życzył jej, by pożytecznie spędziła czas i dobrze się bawiła. Przypomniał, że Kubatura jest własnością dwóch osób, które osiągnęły sukces zawodowy i zrobiły karierę – to Kuba Błaszczykowski i Jerzy Brzęczek, uznani polscy piłkarze. Także dyrektor WUP, Jacek Suski mówił, że chciałby, by młodzi ludzie przyjrzeli się przygotowanym stoiskom i spróbowali wybrać dla siebie jakąś drogę rozwoju zawodowego.

Marszałek Andrzej Buła gratulował laureatom konkursu „Flesz na zawód”, spotkał się także z uczniami Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu – Michałem Żużałkiem, Mikołajem Belowskim i Arturem Mendiukiem, którzy ponad dwa lata konstruowali robot pod nazwą SEWKO (na wzór robotów wykorzystywanych w przemyśle motoryzacyjnym).

Parking i budynek Kubatury wypełniły nie tylko stoiska, ale także sprzęt motoryzacyjny. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego na demonstracyjnym aucie pokazywał jakie mogą być skutki dachowania, opolska policja eksponowała wyposażenie radiowozów i laboratorium kryminalistycznego, Sindbad podstawił jeden ze swoich autokarów. Tajniki zawodów zdradzali budowlańcy, aranżerzy wnętrz, fizjoterapeuci, styliści, fryzjerzy, weterynarz. Można było obejrzeć walki robotów, spojrzeć przez teleskop słoneczny, który dostarczył Uniwersytet Opolski, wziąć udział w pokazie mody.

MS

 

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy