Bibliotekarze z Biełgorodu w Opolu

W dniach od 22 do-26 sierpnia Wojewódzka Bilbioteka Publiczna w Opolu gości delegację bibliotekarzy z Państwowej Publicznej Biblioteki Naukowej w Biełgorodzie w Rosji.

Goście swój pobyt na Opolszczyźnie rozpoczęli od spotkania z wicemarszałkiem Stanisławem Rakoczym w urzędzie marszałkowskim. To robocza wizyta, podczas której goście nie tylko zwiedzają placówki biblioteczne w naszym regionie, ale rozmawiają także o dalszej współpracy. W ubiegłym roku z wizytą w Biełgorodzie byli bibliotekarze z opolskiej placówki – wzięli tam m.in. udział w II Forum Słowiańskim, podczas którego prezentowali działalność Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Opolscy bibliotekarze zapoznawali się wtedy także z działalnością wiejskich modelowych bibliotek oraz centrów kultury.

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu od wielu lat współpracuje z zagranicznymi naukowymi bibliotekami publicznymi, prowadząc wymianę zbiorów, organizując konferencje, wyjazdy studyjne bibliotekarzy, wystawy promujące biblioteki. Podstawą tej współpracy są podpisane porozumienia. Biblioteka z Biełgorodu jest jedną z pierwszych placówek zagranicznych, z którymi podpisano porozumienie – miało to miejsce w 1985 roku.

Nasze serwisy