Po zdrowie z mistrzynią

Juz szósty marsz po zdrowie, zainicjowany przez wicemarszałka Romana Kolka przeszedł po opolskiej wyspie Bolko. Akcja, organizowana od kilku lat przez Wojewódzkie Towarzystwo walki z Kalectwem i partnerów, zachęca mieszkańców regionu do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, do ruchu i wspólnej zabaw

Tym razem wraz z marszałkiem Romanem Kolkiem marsz poprowadziła Irena Pakosz, mistrzyni Polski w nornic walking. Wcześniej był pokaz tai chi i rozgrzewka pod okiem mistrzyni. Na ponad trzykilometrową trasę wyruszyło kilkuset uczestników, z kijkami lub bez, ale przekonaniem, że warto tak spędzać wolny czas. W tej profilaktyczno-rekreacyjnej imprezie wzięło udział wielu Opolan z całego regionu. Wszyscy uczestnicy marszu otrzymali certyfikaty uczestnictwa, zaś pamiątkowe puchary przeznaczone były m.in. dla najstarszych i najmłodszych oraz tych, którzy jako pierwsi pokonali jego trasę.

Na mecie na wszystkich maszerujących czekały dodatkowe atrakcje promujące zdrowy styl życia. W zorganizowanym punkcie medycznym można było skontrolować ciśnienie krwi oraz wagę ciała, można było się dowiedzieć, jak ustrzec się przed chorobami układu krążenia i chorobami nowotworowymi, zbadać poziom cukru we krwi oraz uzyskać porady lekarzy i dietetyka. Na każdego czekały też przygotowane przez Agencje Rynku Rolnego zdrowe paczki pelne polskich jabłek.

Tegoroczny marsz po zdrowie zorganizowano w ramach programu profilaktycznego, dotyczącego krzewienia zasad zdrowego funkcjonowania w środowisku „Aktywna niepełnosprawność-Opolskie 2016”.

VR

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy