Europejski Tydzień Sportu

We wrześniu br. we wszystkich państwach Unii Europejskiej będzie obchodzony Europejski Tydzień Sportu (ETS) – inicjatywa Komisji Europejskiej zapoczątkowana w 2015 r. To ogólnoeuropejskie wydarzenie powstało z myślą o wszystkich obywatelach, bez względu na wiek, pochodzenie lub poziom aktywności i realizowane jest pod hasłem #Be Active ( Bądź Aktywny).

W związku z powyższym Minister Sportu i Turystyki podjął decyzję o koordynacji działań w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu, które mają na celu szeroką, oddolną aktywizację polskiego społeczeństwa. Minister Sportu i Turystyki chce zachęcić jak najwięcej podmiotów do organizacji wydarzeń w Polsce w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu w terminie od 10 do 17 września 2016 r. Inicjatywa ta ma na celu wspieranie sportu na poziomie najbliższym obywatelowi oraz zachęcanie do podejmowania aktywności fizycznej na każdym etapie życia. Ma ona umożliwić współpracę osób prywatnych, organów publicznych, ruchu sportowego, organizacji pozarządowych i przedstawicieli sektora prywatnego.

Aby zachęcić jak najwięcej podmiotów do organizacji wydarzeń w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu 2016, organizatorzy pierwszych 100 wydarzeń zgłoszonych do Ministerstwa Sportu i Turystyki, po wypełnieniu stosownego formularza, otrzymają zestawy gadżetów promocyjnych. Przeprowadzony zostanie również konkurs, którego zwycięzcy otrzymają karty podarunkowe na zakup sprzętu sportowego. Więcej Informacji dostępnych będzie na stronie internetowej poświęconej ETS, której inauguracja zaplanowana jest na lipiec br.

W załączeniu szczegóły dotyczące Europejskiego Tygodnia Sportu.

Pliki do pobrania:

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy