Opolskie podbiło nadreńskie serca

Trzysta tysięcy gości, kilkaset stoisk, kilka scen koncertowych, przepiękna pogoda, wspaniała atmosfera oraz doskonała prezentacja województwa opolskiego to tylko kilka określeń, którymi można opisać największy festyn w naszym regionie partnerskim – Dni Nadrenii-Palatynatu, które odbywały się od 3 do 5 czerwca w mieście Alzey.

Opolskie stoisko przygotowane zostało przez Biuro Województwa Opolskiego oraz Urząd Gminy Chrząstowice – w tym roku również pod wspólnym dachem z regionami partnerskimi Porozumienia Czterostronnego: Nadrenią-Palatynatem, Krajem Środkowoczeskim oraz Burgundią. Goście odwiedzający to międzynarodowe stoisko mogli nie tylko zasięgnąć informacji na temat tych regionów, ale także spróbować lokalnych przysmaków.

Niewątpliwie jedną z największych atrakcji Dni Nadrenii-Palatynatu był udział Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Chrząstowice, która nie tylko zagrała koncert na jednej z 10 scen rozstawionych w Alzey, ale także zachwycała gości maszerując ulicami miasta. Muzycy z Chrząstowic pod batutą Jacka Zganiacza wzięli udział w pochodzie, który tradycyjnie odbywa się na ulicach ostatniego dnia festynu i jest podziwiany na żywo przez kilkadziesiąt tysięcy zwiedzających oraz przez setki tysięcy widzów oglądających emitowaną na żywo transmisję telewizyjną.

Główną atrakcją festynu był również zorganizowany konkurs przez regiony Porozumienia Czterostronnego, w którym jedną z głównych nagród był weekend w Opolu dla dwóch osób ufundowany przez Hotel Mercure Opole. Losowania wygranej osoby dokonała osobiście premier Nadrenii-Palatynatu Malu Dreyer.

Udział naszego regionu w Dniach Nadrenii-Palatynatu możliwy był dzięki wsparciu i zaangażowaniu Kancelarii Kraju Związkowego Nadrenii-Palatynatu, Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego oraz Urzędu Gminy Chrząstowice.

Nasze serwisy