Festyn fundacji i honory dla jej twórców

Fundacja Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym ma już 25 lat. Utworzyli ją i kierują nią do dziś państwo Teresa i Kazimierz Jednorogowie. Fundacji oddali nie tylko swój czas i umiejętności, ale przede wszystkim całe serce.

Zaczynali we własnym mieszkaniu, a dziś to kilka obiektów, setki podopiecznych, fachowa kadra. Dlatego też marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła uhonorował Teresę i Kazimierza Jednorogów odznakami honorowymi „Za Zasługi dla Województwa Opolskiego” – odznaczenia wręczył wicemarszałek Roman Kolek. Także na wniosek samorządu województwa Prezydent RP przyznał państwu Jednorogom Złote Krzyże Zasługi, które wręczyła wicewojewoda Violetta Porowska.
Fundacja ponad 20 lat zaprasza na letnie festyny – tak było również w tym roku, a 12 czerwca wszyscy bawili się pod hasłem „Jesteśmy z Wami już 25 lat”. Podczas festynu Teresa i Kazimierz Jednorogowie dziękowali współpracującym z nimi terapeutom, rehabilitantom, logopedom. To dzięki nim podopieczni fundacji mają wspaniałą opiekę.

Podczas festynów pogoda niemal zawsze dopisuje, zawsze jednak – niezależnie od pogody – jest wspaniała zabawa i mnóstwo atrakcji. A najbardziej uroczystym momentem jest wręczenie medalu Serce Dziecku – przyznaje go dziecięca kapituła, działająca pod patronatem marszałka województwa. W tym roku medal otrzymała pani Iwona Siembida, nauczycielka PSP nr 4 w Prudniku. Wniosek o jej uhonorowanie złożyli jej uczniowie, którzy napisali m.in., że „Pani Iwona przekazuje wartości takie jak ekologia, bezpieczeństwo i tolerancja. Dzięki Pani Iwonie dzieci odnoszą duże sukcesy”. Medal, w imieniu jego patrona, wręczył podcas festynu wicemarszałek Roman Kolek.

VR

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy