Polska i świat w pigułce

Na opolskim Rynku rozpoczęły się XVI Międzynarodowe Targi Turystyczne „W Stronę Słońca”. Bierze w nich udział kilkudziesięciu wystawców, w tym przedstawiciele odległej Dominikany i po raz pierwszy Filipin.

Otwierając Targi, wicemarszałek Stanisław Rakoczy, mówił, iż spełniają one dwa cele – pozwalają Opolanom zapoznać się z prezentowaną ofertą turystyczną a jednocześnie promować walory naszego regionu. – Jesteśmy Polską w pigułce. Mamy świeże powietrze, jeziora i góry, a o morze będziemy mocno walczyć – powiedział.
Tymczasem przedstawiciele nadmorskich kurortów walczą o nas. Oprócz Międzyzdrojów, Świnoujścia, Kołobrzegu, pojawiła się po raz pierwszy gmina Trzebiatów. – Nasz burmistrz mocno stawia na promocję, stąd nasza obecność w Opolu. Mamy ofertę dla ludzi, którzy cenią spokojny wypoczynek i nie chcą rozkładać ręcznika plażowego obok sąsiada. Mamy piękne i szerokie plaże – przekonywałaMagdalena Walczak, przedstawicielka Trzebiatowa.
Alicja Szczepańska z kłodzkiego Parku Miniatur Mini-Euroland mówiła, iż nie chcą być jednym z 20 takich samych parków, stąd pomysł na arboretum z 500 gatunkami drzew, krzewów i kwiatów, które można przy okazji podziwiać.
Joanna Kardasińska z zamku w Niemodlinie zapraszała, w stylowym stroju z epoki, na wycieczki z przewodnikiem i karpia książęcego, niemodlińskiego.
Na Targach pojawiła się także Lena, królowa wina z doliny Mozeli, która opowiadała, o tym, jak zdobyła koronę – pokonując pięć kandydatek i przechodząc kolejne etapy eliminacji.

Małgorzata Białek z firmy Profil, organizatora imprezy: – Nastawiliśmy się w tym roku na wiele spotkań z podróżnikami. Gościem specjalnym będzie Tomasz Michniewicz, dziennikarz i fotograf. Chcemy, by targowi goście mieli okazję usłyszeć o ciekawych zakątkach i o tym, jakie atrakcje czekają za drzwiami luksusowych hoteli.
Targi odbywają się pod patronatem marszałka województwa opolskiego, prezydenta miasta Opola i Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Potrwają do niedzieli 22 maja.

MS

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy