Krzewią ideę wolontariatu

 

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego zakończyła się XVII edycja Gali Wojewódzkiej Samorządowego Konkursu Dla Nastolatków Ośmiu Wspaniałych.

Konkurs zorganizowany przez Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji, odbywa się pod honorowym patronatem marszałka województwa opolskiego i opolskiego kuratora oświaty.

Finalistką konkursu, która będzie nasz region reprezentować w edycji ogólnopolskiej, została Aleksandra Salomon, uczennica klasy III Publicznego Gimnazjum im. kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zdzieszowicach. Ola, choć sama jest ciężko chora, pomaga chorym dzieciom, na ich rzecz zorganizowała koncert charytatywny. Pozostali finaliście to: Aleksandra Calicka i Karolina Tulik z PG nr 9 w Opolu, Magdalena Rosiak z Publicznego Katolickiego Gimnazjum w Opolu, Oliwia Sawicka z PG nr 1 w Opolu, Michalina Szablewska z PG nr 1 w Strzelcach Opolskich, Aleksandra Wilk z Zespołu Szkół im. Kilińskiego w Krapkowicach oraz Sandra Zawada z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Gzowskiego w Opolu.

W grupie uczniów szkół podstawowych czyli tzw. Ósemeczce wspaniałych, laureatami zostali: Magdalena Jankowska i Julia Pietrzak, a także Wiktoria Kluska i Laura Malosek z PSP nr 15 w Opolu, Szkolna Grupa TAK Pomagam z Zespołu Szkół TAK w Opolu.

Podkreślano, że młodzi wolontariusze poświęcają swój czas dla innych, opiekują się osobami starszymi i chorymi, zbierają żywność, włączają się w akcję „Kilometry dobra”.

MS

Nasze serwisy