Bystrzaki mają wakacje!

Ponad dziewięćdziesięciu ambitnych i ciekawskich studentów Akademii Małego i Młodego Bystrzaka zakończyło cykl sobotnich zajęć w roku szkolnym 2023/2024. W ogrodach Zaczarowanego Świata odebrali zasłużone dyplomy i medale. Było wesoło, kolorowo i rodzinnie.

Akademia Małego Bystrzaka to oferta zajęć edukacyjnych dla dzieci przedszkolnych (6-letnich), a wraz z pójściem do szkoły ambitne maluchy mogą stać się już studentami Akademii Młodego Bystrzaka i uczęszczać na nią aż do 12 roku życia. Oferta od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Każdy cykl zajęć rozpoczyna się uroczystą akademią i rozdaniem indeksów, a w czerwcu spotykamy, aby radośnie zakończyć rok akademicki.

Po dziesięciu weekendach z poznawaniem świata ludzi i zwierząt, wszechświata, ludzkich emocji i ciekawostek przyszła pora na wakacyjne przygody. W ogrodach Opolskiego Centrum Edukacji pojawiły się kolorowe balony, poduchy i smakołyki. Nie mogło też zabraknąć tortu na 5-lecie Akademii. Dzieci mogły pomalować buźki, zaprezentować swoje talenty i wziąć udział w … pianie party.

Wraz z Bystrzakami bawili się ich rodzice, rodzeństwo i zaproszeni goście, wśród nich m.in. marszałek województwa opolskiego Szymon Ogłaza. – Akademia Małego Bystrzaka łączy zabawę i edukację w sposób niebywały. Spotykamy się jednym z piękniejszych miejsc samorządu województwa opolskiego, czyli Zaczarowanym Świecie. Zapraszamy na kolejne edycje Akademii Małego i Młodego Bystrzaka. Jestem przekonany, że zarówno AMB, jak i półkolonie cieszą się ogromnym zainteresowaniem – podkreślił.

Jak wyjaśniła Justyna Poteralska z Opolskiego Centrum Edukacji tematyka zajęć była bardzo zróżnicowana, dostosowana do wieku dzieci i ich wszechstronnych zainteresowań. – Nasze sobotnie spotkania były interdyscyplinarne i w każdym temacie mogliśmy poruszyć różne dziedziny. Był to m.in. kosmos, komputery, ziemia czy ciało ludzkie. W tym roku świętujemy 5-lecie AMB i już planujemy kolejną edycję – zapowiedziała.

Jednym z Małych Bystrzaków była 6-letnia Julia, która z chęcią uczestniczyła w grach i zabawach przygotowanych przez edukatorów. – Bawiliśmy się w „Stary niedźwiedź mocno śpi”, było bardzo fajnie i w ogóle nie zostałam niedźwiedziem – zachwycała się uczestniczka AMB.

Zajęcia przypadły do gustu także nieco starszemu Filipowi. – Podobały mi się tematy, było też dużo ciekawych filmów – wyjaśnił.

Szymon poznał wiele ważnych faktów o krajach świata, uczył się m.in. jak nazywają się ich mieszkańcy. – W przyszłym roku na pewno chcę znowu zostać Bystrzakiem – przekonywał uczeń II klasy.

Pomysłodawczyni i „Matka Chrzestna” Akademii Małego Bystrzaka Agnieszka Królikowska przyznaje, że pomysł, który narodził się pięć lat temu, okazał się strzałem w dziesiątkę. – Pomyśleliśmy, aby stworzyć zajęcia cykliczne skierowane do dzieci młodszych i zarazić je chęcią do nauki i poznawania czegoś nowego. Ideą było, aby w sposób mądry i przyjemny mogły spędzić jedną sobotę w miesiącu – wyjaśniła.

Już teraz zapraszamy na kolejną 6. już edycję AMB, która rozpoczyna się w październiku. Warto śledzić stronę Opolskiego Centrum Edukacji, gdzie prowadzone będą zapisy.

kk

 

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy