Rozbudowa drogi z Wydrowic do Tułowic Małych zakończona

To inwestycja bardzo wyczekiwana zarówno przez mieszkańców Tułowic, Tułowic Małych, Wydrowic jak i Niemodlina.

Przebudowa składała się z dwóch odcinków – od miejscowości Wydrowice do węzła drogowego na skrzyżowaniu DW 405  z obwodnicą Niemodlina oraz od skrzyżowania DW 405 z obwodnicą Niemodlina do miejscowości Tułowice Małe. W ramach tej inwestycji powstały również ścieżki pieszo-rowerowe, nowy chodnik oraz  5 przejść dla pieszych wraz z doświetleniem.

– Kiedy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad postanowiła wybudować obwodnicę Niemodlina, zrobiła fragment ścieżki rowerowej tylko wokół swojej inwestycji, a my musieliśmy się przyłączyć z tą ścieżką, która jest wybudowana zarówno w stronę Tułowic, jak i w stronę Niemodlina – wyjaśnia członek zarządu województwa Szymon Ogłaza. – Dlatego kiedy postanowiliśmy projektować ścieżkę, rozpoczęliśmy również projekt drogi, a potem kolejne inne elementy z tym związane. Wyszła z tego dość spora inwestycja, bo prawie 7 mln zł, z czego 800 tyś. zł to środki z subwencji ogólnej budżetu państwa, po 100 tys. zł z gminy  Niemodlin oraz Tułowice, a pozostała kwota to pieniądze z budżetu województwa opolskiego. Dzięki temu mogliśmy zakończyć tę modernizację drogi pomiędzy Tułowicami a Niemodlinem  i sprawić, że teraz jest wygodnie i bezpiecznie dla mieszkańców – dodaje Szymon Ogłaza.

– Zadanie to było konieczne, ponieważ po wybudowaniu obwodnicy Niemodlina powstał ciąg rowerowy przy drodze krajowej- mówi Mirosław Sokołowski,  zastępca dyrektora ZDW.  – My we wcześniejszych latach wybudowaliśmy ścieżki od strony Tułowic i Wydrowic, więc naturalną rzeczą było połączenie tych dwóch odcinków. Łącznie powstał odcinek długości 1 km, rozdzielony obwodnicą Niemodlina – dodaje dyrektor. W efekcie dzisiaj mieszkańcy Tułowic, Tułowic Małych  i  Wydrowic mogą bezpiecznie przemieszczać się do Niemodlina poza pasem drogi wojewódzkiej.

Zarówno burmistrz Niemodlina Dorota Koncewicz, jak i burmistrz Tułowic Andrzej Wesołowski nie kryją radości  z powodu zakończenia inwestycji. Zgodnie twierdzą, że jest to nowy rozdział w historii obu gmin.

Wartość całej inwestycji wyniosła 6,97 mln zł., a jej wykonawcą była firma VIANKO Zawadzkie.

mp

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy