Targi turystyczne w Koblencji

W weekend, 3 i 4 lutego 2024 roku województwo opolskie po raz dziewiąty zaprezentowało swój potencjał na targach turystycznych Touristik Messe w Koblencji.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, impreza cieszyła się doskonałą frekwencją. Podczas dwóch dni tysiące Nadreńczyków zdecydowało się na odwiedzenie targów organizowanych tradycyjnie w nowoczesnej hali wystawienniczej Rhein-Mosel Halle i poznanie oferty ponad 60 wystawców prezentujących setki lokalnych, krajowych i międzynarodowych destynacji urlopowych.

Targi odbyły się pod hasłem „Podróże — wypoczynek — na świeżym powietrzu — przyjemność” i skierowane były do tych osób, które inspiracji do jednodniowych lub weekendowych wycieczek czy też urlopu wakacyjnego szukają nie tylko w internecie. Osobista rozmowa, możliwość uzyskania odpowiedzi na liczne pytania oraz kilkaset ofert agencji turystycznych, biur podróży, firm przewozowych i innych dostawców usług wakacyjnych w jednym miejscu są dla wielu planujących urlop o wiele atrakcyjniejsze, łatwiejsze i przyjemniejsze.

Podobnie jak w poprzednich edycjach Touristik Messe w Koblencji, oferta województwa opolskiego, jedynego reprezentanta Polski na targach, cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Prezentowane na stoisku wydawnictwa, broszury i przewodniki po naszych regionalnych atrakcjach turystycznych trafiły w ręce odwiedzających targi, którzy – miejmy nadzieję – już wkrótce będą gośćmi naszego regionu.

Zainteresowanie Śląskiem Opolskim jako miejscem do wypoczynku wzrasta każdego roku, co potwierdzają nie tylko rozmowy z gośćmi stoiska naszego regionu, ale także wszystkie statystyki. Od wielu lat Niemcy są niekwestionowanym liderem pod względem narodowości odwiedzających nasz kraj. Ich celem są przy pierwszej wizycie znane ośrodki turystyczne. Wielu z nich wraca jednak do Polski ponownie i szuka nowych, równie atrakcyjnych, ale mniej znanych miejsc, których nie brakuje w naszym regionie. Właśnie teraz ich odpowiednia promocja w Niemczech odgrywa tak znaczącą rolę i z pewnością warto w tego typu reklamę inwestować.

Stoisko regionalne podczas targów Touristik Messe w Koblencji zostało przygotowane i było obsługiwane przez Biuro Województwa Opolskiego w Moguncji.

PŁ-BWO

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy