Jak uczynić biznes bardziej efektywnym? Skorzystaj z wiedzy mistrzów

Ruszyła VIII edycja Programu Mentoringu Biznesowego, w którym młodzi przedsiębiorcy z Opolszczyzny będą mogli skorzystać z doświadczenia starszych, doświadczonych kolegów. Do projektu mogą zgłaszać się osoby, które prowadzą firmę na terenie województwa opolskiego działającą nie dłużej niż 5 lat. Nabór potrwa do 15.03.2024 r.

Program Monitoringu Biznesowego polegający na umożliwieniu przepływu wiedzy i doświadczenia w relacji Mistrz-Uczeń jest nieocenionym wsparciem zwiększającym skuteczność działań i pozwalającym młodym przedsiębiorcom zmierzyć z wyzwaniami, jakim jest prowadzenie własnej działalności gospodarczej. VIII edycja Programu, cieszącego się rokrocznie ogromną popularnością, została zainagurowana podczas konferencji prasowej, w której udział wzięli Szymon Ogłaza, członek Zarządu Województwa Opolskiego, Tomasz Hanzel, dyrektor OCRG, Paulina Burzyńska-Otkała, uczestniczka minionej edycji oraz Agnieszka Kossakowska, prezeska Stegu Sp. z o.o.

– Głównym założeniem mentoringu biznesowego jest czerpanie z wiedzy osób, które osiągnęły w biznesie sukces. Wiedza teoretyczna, którą można znaleźć w książkach to jedno, jednak pewnych rzeczy możemy nauczyć się tylko przez doświadczenie. Żeby tę ścieżkę nieco ułatwić, aby pomóc uniknąć niepowodzeń czy trudności, które czyhają na każdego początkującego przedsiębiorcę, stworzony został Program Mentoringu Biznesowego.  Mentor, dzięki swojej długiej karierze zawodowej, bazując na własnej wiedzy i doświadczeniu, będzie w stanie doradzić, wskazać kierunki rozwoju lub określić, co należy zmienić czy usprawnić. Posiadanie takiego wsparcia w momencie stawiania swoich pierwszych biznesowych kroków to rzecz nieoceniona – mówi Szymon Ogłaza, członek Zarządu Województwa Opolskiego

Prowadząc własną firmę młodzi przedsiębiorcy każdego dnia muszą podejmować szereg ważnych, często ryzykownych decyzji, dlatego do tzw. Mistrzowskiej Szkoły Biznesu zapraszamy wszystkie osoby, które gotowe są rozwijać się i poszerzyć swoją wiedzę.

– Mogę pomóc w spojrzeniu finansowym na przedsiębiorstwo w szerszej perspektywie, a także w krytycznym myśleniu, unikaniu błędów poznawczych, błędów planowania – zachęca Agnieszka Kossakowska, mentorka Programu,  a na co dzień prezeska Zarządu Stegu Sp. z o.o.

Uczestnicy projektu, oprócz spotkań i opieki mentora, będą też mogli skorzystać z pomocy prawnej czy szkoleń, które zorganizuje dla nich OCRG. Zakres wsparcia ustalany jest podczas spotkań, które odbędą się na dalszym etapie rekrutacji, tak by jak najlepiej dobrać parę Mistrz – Uczeń.

– Bardzo dziękuję OCRG za tę możliwość. Startując do programu miałam mnóstwo pomysłów, ale nie brakowało też obaw. Z pewnością ma je każdy, kto prowadzi swój biznes, ale mogę śmiało zachęcić osoby, które się wahają. Podczas spotkań ze swoją mentorką mogłam skorzystać z rad i wiedzy, które bardzo mi pomogły. Co więcej, w trakcie trwania programu okazało się, że specyfika moich pytań kieruje mnie do innej osoby, z czym nie było najmniejszego problemu, więc można w sumie powiedzieć, że – choć początkowo plan był inny – ostatecznie skorzystałam z pomocy dwóch mentorów – wspomina Paulina Burzyńska-Otkała, architnekta i mentee VII edycji programu.

Jak się zgłosić do Programu? Należy wejść na stronę OCRG i kliknąć w specjalny link odnoszący do ePUAP, a następnie wypełnić formularz. Istnieje również możliwość wysłania maila na adres invest@ocrg.opolskie.pl.

– Czerpanie z wiedzy i doświadczenia wybitnych ludzi biznesu z naszego regionu to rzecz nie do przecenienia. Cieszymy się, że w tegorocznej edycji grono mentorów powiększyło się o nowe osoby, dzięki czemu zakres tematyczny VIII edycji programu jest jeszcze szerszy – dodaje Tomasz, Hanzel, dyrektor OCRG

W VIII edycji Programu Mentoringu Biznesowego roli mentorów podjęli się:

 • Lesław Adamczyk – współtwórca i właściciel butiku inwestycyjnego LEAD
 • Radosław Atlas – prezes zarządu firmy Atel Electronics Sp. z o.o.
 • Andrzej Drosik – były wieloletni dyrektor przemysłowy w Nutricia Zakłady Produkcyjne Sp. z o.o.
 • Andrzej Lepich – prezes zarządu Alu-Pro Polska Sp. z o.o. oraz Fenzi Polska Sp. z o.o.
 • Edmund Majtyka – prezes zarządu Neapco Europe Sp. z o.o.
 • Katarzyna Rudzińska – dyrektor ds. transformacji cyfrowej w firmie Nutricia Zakłady Produkcyjne
 • Agnieszka Selak – dyrektor ds. produkcji oraz zastępca dyrektora zakładu w firmie Nutricia Zakłady Produkcyjne
 • Agnieszka Kossakowska – prezeska zarządu w firmie Stegu Sp. z o.o.
 • Łukasz Majcher – członek zarządu Schattdecor Sp. z o.o.
 • Robert Galara – prezes zarządu firmy Galmet Sp. z o.o.
 • Adrian Kajda – twórca aplikacji Fuelio, mentor dla startupów w Google for Startups

MS – OCRG

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy